Praca jakiej szukasz

Problemy na rozkopanej ul. Sikorskiego [zdjęcia]

25 czerwca 2019, 12:11, ak
fot. Anna Kluwak
Remont ul. Sikorskiego w Gorzowie potrwa prawdopodobnie do końca 2019 roku. Wykonawca właśnie zamierza złożyć wniosek w Urzędzie Miasta wniosek o wydłużenie terminu realizacji inwestycji. Wszystko przez problemy z odcinkiem przy tzw. wodospadzie koło parku Róż.

Firma Trakcja PRKil wygrała przetarg na przebudowę ul. Sikorskiego i do pierwszym prac przystąpiła w połowie lutego 2018 roku. Remont został podzielony na kilka etapów. Niestety na praktycznie każdym odcinku są ogromne opóźnienia w realizacji prac. Jedynie odcinek na skrzyżowaniu z ul. Jancarza został ukończony w terminie.

Poślizg na każdym z etapów oznacza to, co już od dawna było wiadome, ale wciąż nieoficjalnie – inwestycja nie zostanie zrealizowana w terminie, czyli wykonawca nie zakończy wszystkich prac do 23 sierpnia 2019 roku.

Teraz, jest to już oficjalna informacja, bo firma Trakcja PRKil zamierza jeszcze w tym tygodniu złożyć wniosek do Urzędu Miasta Gorzowa o wydłużenie terminu przebudowy ul. Sikorskiego. Wykonawca chce, aby miasto zgodziło się na termin do końca 2019 roku.

- Wykonawca ma problemy na odcinku przy parku Róż, koło tzw. wodospady. Prace w tym miejscu zostały póki co wstrzymane. Firma wskazuje, że są problemy z instalacją, która znajduje się pod ziemią i nie zgadza się ona z planami, które otrzymała. Wykonawca tłumaczy, że będą w tym miejscu potrzebne dodatkowe prace związane z budową separatora do wód opadowych. Podkreśla również, że oni się tym nie zajmą i będzie musiała to zrobić zewnętrza firma, która specjalizuje się w tego typu pracach. Trwają negocjacje w tej sprawie co do zakresu przedłużenia robót i tego kto zajmie się tymi dodatkowymi pracami – komentuje Wiesław Ciepiela, rzecznik prasowy Urzędu Miasta Gorzowa.

Na pozostałych odcinkach ul. Sikorskiego, oprócz tego „deptakowego” jest już ułożone torowisko tramwajowe. Firma skupiła się na robotach związanych z torowiskiem, tak aby uruchomienie linii tramwajowej 1 października było jak najbardziej realne. Pod znakiem zapytania staje jedynie fragment przy parku Róż, gdzie został ułożony jeden tor, ale od strony wodospadu została dziura w ziemi.

FotoreportażPodziel się

Komentarze


Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości


x