Wiadomości

Mieszkańcy "wyklikali" nowoczesne podwórko

25 czerwca 2019, 07:42, red
Blisko 31 tysięcy głosów uzbierała gorzowska Szkoła Podstawowa numer 2 w ogólnopolskim konkursie Podwórko Talentów Nivea. Dzięki zaangażowaniu mieszkańców przy podstawówce na Zamenhofa stanie nowoczesny plac zabaw o wartości 250 tysięcy złotych.

Po raz kolejny okazuje się, że zaangażowanie mieszkańców w akcje społeczne ma swoją realną wartość. Tym razem jest to 250 tysięcy złotych. Tyle kosztuje wybudowanie nowoczesnego podwórka dla dzieci. I co najważniejsze, nie będą to zwykłe huśtawki.

Podwórko Talentów Nivea to jedyne w swoim rodzaju miejsce, które dzięki nowoczesnemu sprzętowi aktywnie kształtuje sprawność, wiedzę i wyobraźnię dzieci. Podwórko posiada strefę sportową, naukową i artystyczną. Jakie zabawki znajdą się w Wildze? Będzie to m.in.: kubik wspinaczka, urządzenie do balansowania, huśtawka bocianie gniazdo, gra twister, planetarium, rowerek, piaskownica naukowa, tablice muzyczne z bębnami i teatrzyk.

Już niebawem takie podwórko pojawi się w Gorzowie, tuż przy Szkole Podstawowej numer 2 przy ulicy Zamenhofa. Szkoła numer 2 zajęła drugą lokatę, zdobywając 30 735 głosy. Wyprzedził nas tylko Wrocław. 

- Jest nam niezmiernie miło, że Podwórko Talentów NIVEA powstanie właśnie u nas, czyli na terenie Szkoły Podstawowej nr 2 z Oddziałami Sportowymi w Gorzowie. Dziękujemy za każdy oddany głos, który przyczynił się do naszej wygranej - mówi Agnieszka Wroniak, wicedyrektor SP2 w Gorzowie.

Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości