Wiadomości

Park Kopernika czeka rewitalizacja

19 czerwca 2019, 10:24
fot. Anna Kluwak
Władze Gorzowa otworzyły właśnie oferty, które wpłynęły do przetargu na rewitalizację parku Kopernika. Obie oferty, które zostały złożone, przewyższają założony budżet o 932 tys. zł i o 1 mln 48 tys. zł. Teraz urzędnicy będą musieli przeanalizować oferty i zdecydować czy dołożą brakującą kwotę.

Inwestycja pod hasłem "Zagospodarowanie terenu parku Kopernika" ma objąć tylko część parku od strony kościoła ewangelickiego do Al. Ruchu Młodzieży Niezależnej. Miasto właśnie otworzyło dwie oferty, które wpłynęły do przetargu, obie przewyższają założony budżet.

Urzędnicy przeznaczyli na rewitalizację parku Kopernika 3 mln 237 tys. zł. Natomiast najtańszą ofertę złożyła firma Przedsiębiorstwo Inżynieryjne Inmel z Poznania na kwotę 4 mln 169 tys. zł, a najdroższą Zakład Projektowania i Usług Specjalistycznych Jerzy Połomski z Gorzowa na kwotę 4 mln 285 tys. zł. Co oznacza, że różnica pomiędzy tym co oferują wykonawcy, a budżetem miasta wynosi 932 tys. zł oraz 1 mln 48 tys. zł. Obie firmy zadeklarowały również, że skrócą termin realizacji inwestycji z 28 listopada do 7 listopada 2019 roku.

Teraz urzędnicy będą analizowali oferty oraz zdecydują czy dołożą brakującą kwotę 932 tys. zł i rozstrzygną pozytywnie przetarg czy też go unieważnią. Wszystko zależy od tego czy miasto znajdzie wolne środki na ten cel.

Co zostanie zrobione?

Prace mają objąć przede wszystkim modernizację dwóch głównych alejek w parku. Będzie to ścieżka prowadząca od fontanny w stronę Al. Ruchu Młodzieży Niezależnej oraz ta od ul. Piłsudskiego w kierunku ronda Ofiar Katynia. A także na budowie ścieżek dla pieszych o naturalnej nawierzchni.

Oprócz tego zostanie odnowiona zieleń w parku, pojawią się nowe nasadzenia, w tym zostanie zasiana trawa. Ponadto wykonawca ustawi w parku 80 nowych ławek i 80 koszy na śmieci. Dodatkowo pojawią się skrzynki lęgowe dla ptaków, domki dla owadów, kamienne poidła dla ptaków i budki dla wiewiórek. Ustawione zostaną również tablice informacyjno-pamiątkowe. Prace nie obejmą remontu fontanny.


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości