Wiadomości

Dzieci poczekają na rozbudowę szkoły

17 czerwca 2019, 12:13
Władze Gorzowa będą musiały unieważnić czwarty przetarg na rozbudowę Szkoły Podstawowej nr 20 przy ul. Szarych Szeregów. Chociaż miasto zwiększyło kwotę sfinansowania inwestycji i tak przewyższają budżet. Najtańsza oferta jest o 3 mln 235 tys. zł wyższa od tego co wyliczyli urzędnicy.

Wszystkie trzy przetargi na rozbudowę Szkoły Podstawowej nr 20 przy ul. Szarych Szeregów, które do tej pory ogłosiło miasto, zakończyły się unieważnieniem. Powód? Oferty złożone przez firmy były nawet dwukrotnie wyższe od tego, co magistrat zapisał w budżecie.

Jak się okazuje, również czwarty przetarg na rozbudowę podstawówki zostanie unieważniony. Chociaż do przetargu wpłynęło aż 5 ofert, to niestety wszystkie propozycje potencjalnych wykonawców znacznie przewyższają budżet, który przeznaczyło miasto na inwestycję. Nie pomogło nawet zwiększenie finansowania inwestycji o 2 mln zł.

Urzędnicy wyliczyli, że rozbudowa podstawówki będzie kosztowała 9,5 mln zł. Natomiast najtańsza oferta, którą złożyła firma PPUH Drew-Plast Dariusz Mazowiecki z Kłodawy na kwotę 12 mln 735 tys. zł jest wyższa tego, co założyło miasto o 3 mln 235 tys. zł. Natomiast najdroższa oferta przewyższa budżet o 6 mln 269 tys. zł i złożyła ją firma Gotech z Gorzowa 15 mln 768 tys. zł.

Pozostałe oferty, które wpłynęły do przetargu złożyły firmy takie jak: Lepiko z Poznania na 14 mln 889 tys. zł, Prime Construction ze Szczecina na 14 mln 583 tys. zł oraz Eurotechnika Mariusz Wojtasik z Gorzowa na 14 mln 888 tys. zł.

To oznacza, że czwarty przetarg na rozbudowę podstawówki przy ul. Szarych Szeregów zostanie unieważniony. Chyba, że miasto zdecyduje się dołożyć brakujące 3 mln 235 tys. zł.

Większa podstawówka dla klas I-III

Prace przy rozbudowie szkoły mają zostać podzielone na etapy. Na początek zostanie wybudowane skrzydło szkoły podstawowej z instalacjami wewnętrznymi. Skrzydło będzie dwukondygnacyjne w części dydaktycznej, a jednokondygnacyjne w miejscu salki gimnastycznej. Następnie wykonawca będzie musiał zająć się budową dwukondygnacyjnego łącznika pomiędzy szkołą istniejącą, a projektowanym skrzydłem. Kolejnym etapem będzie przeniesienie istniejącego placu zabaw, a następnie utwardzenie terenu i wykonanie placyków zielonych powiązanych z małą architekturą o charakterze rekreacyjnych.

Ponadto wykonawca będzie musiał wykonać ciąg pieszy pełniący funkcje drogi pożarowej, dojścia do budynku, ogrodzenia z bramami i furtkami, instalacji zewnętrznych i przyłączy. Następnie zajmie się budową murków oporowych, oświetlenia terenu, a na sam koniec ustawieniem ławeczek i koszy na śmieci.

W nowym obiekcie mają uczyć się maluchy z klas I-III. Zaplanowano 12 pracowni nauczania początkowego, jedną salę komputerową, pokój zastępcy dyrektora, pokój nauczycielski oraz gabinet pedagoga i pielęgniarki. W nowym budynku będzie też sala gimnastyczno-korekcyjna o powierzchni 250 metrów kwadratowych oraz sala konferencyjna. W sumie, do nowego skrzydła będzie uczęszczało 300 uczniów.

Subskrybuj "Gorzowianin.com" na Google News
Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Może widziałeś wypadek? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Coś Cię denerwuje? Daj nam znać!
tel. +48 450 066 400

Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości