Wiadomości

Kolejny deptak do przebudowy

18 czerwca 2019, 12:46
fot. archiwum
Władze Gorzowa ogłosiły właśnie przetarg na wykonanie dokumentacji projektowej przebudowy deptaku przy ul. Hawelańskiej wraz z przebudową ul. Hawelańskiej i Wełniany Rynek. Same prace mają ruszyć w 2020 roku.

Miasto właśnie ogłosiło przetarg na wykonanie dokumentacji projektowej dla zadania "Modernizacja deptaku przy ul. Hawelańskiej wraz z ul. Hawelańską i Wełniany Rynek". Urzędnicy zapisali na ten cel 1 mln zł w budżecie. Chętne firmy mogą zgłaszać się do wtorku 25 czerwca.

- Obecna nawierzchnia na deptaku przy ul. Hawelańskiej jest w dramatycznym stanie. Chcemy ten fragment miasta ucywilizować, bo od wielu lat nic nie zostało tam zrobione. Płytki są popękane, nierówne, że można sobie nogi połamać – tłumaczy Jacek Wójcicki, prezydent Gorzowa.

Wykonawca będzie musiał opracować koncepcję na podstawie której dokona analizy zachowań komunikacyjnych przy dojeździe do ul. Hawelańskiej, Wełniany Rynek i Zabytkowej. Wszystko przez to, że miasto chce wprowadzić przy ul. Wełniany Rynek i Hawelańskiej - woonerf, czyli rodzaj ulicy na której zostanie położony nacisk na wysoki poziom bezpieczeństwa, uspokojenie ruchu i wysokie walory estetyczne przy zachowaniu miejsc parkingowych i funkcji komunikacyjnej z priorytetem dla pieszych i rowerzystów.

Jednak zanim zostanie ograniczona liczba miejsc parkingowych z jednoczesnym zachowaniem przejezdności drogi, miasto chce przeprowadzić testy. Przed dwa miesiące urzędnicy będą sprawdzać jak będą zachowywać się kierowcy i piesi – na wyznaczonych miejscach zostaną ustawione specjalne ograniczniki wyłączające dane miejsce z ruchu. Oprócz tego zostaną przeprowadzone konsultacje z mieszkańcami w tej sprawie i dopiero po nich zapadną ostateczne decyzje.

Ponadto wykonawca będzie musiał przygotować kompletną dokumentację projektowo-kosztorysową, w tym projekt budowlany czy zagospodarowania terenu. Inwestycja obejmie modernizację deptaku przy ul. Hawelańskiej, przebudowę ul. Hawelańskiej, Wełniany Rynek i Zabytkowej oraz zagospodarowanie skwerów przylegających do deptaku.

Na przygotowanie dokumentacji wykonawca będzie mia czas do 28 lutego 2020 roku. Wówczas miasto będzie mogło ogłosić przetarg na prace budowlane, które również ruszą w 2020 roku.


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości