Wiadomości

Nad Gorzów nadciąga burza [zdjęcia]

15 czerwca 2019, 19:10
fot. czytelnik Bartosz
Ulewny deszcz i silny wiatr, a do tego opady gradu. Nad Gorzów nadciąga burza przed którą ostrzegało IMGW i RCB. Póki co, skutki burzy odczuwają m.in. mieszkańcy Wieprzyc.

W sobotnie popołudnie po godz. 18.30 nad Gorzów z zachodu nadciągnęła burza. Ulewny deszcz, silny wiatr i grad zaczął padać na os. Wieprzyce oraz na os. Europejskim.

Silne podmuchy wiatru złamały drzewo przy ul. Szczecińskiej, które zablokowało drogę. Na szczęście nikt w tym momencie nie przejeżdżał drogą, więc nie doszło do tragedii.

Przed burzami, którymi towarzyszy grad, intensywne opady deszczu oraz porywisty wiatr ostrzegało dzisiaj IMGW oraz Rządowe Centrum Bezpieczeństwa, które kazało operatorom sieci komórkowych wysłać alerty. "Uwaga! Po południu i w nocy bardzo silny wiatr, burze i grad. Możliwe przerwy w dostawie prądu. Nie chowaj się pod drzewami. Jeżeli możesz, zostań w domu".

Według IMGW, mieszkańcy Gorzowa i okolic mogą spodziewać się opadów gradu, intensywnych opadów deszczu - miejscami aż 50 litrów wody na metr kwadratowy oraz silnego wiatru osiągającego w porywach nawet do 115 km/h.

Straż pożarna otrzymuje już pierwsze zgłoszenia dotyczące usuwania skutków burzy. Strażacy wyjeżdżali m.in. do połamanego drzewa przy ul. Szczecińskiej i połamanych konarów drzew przy ul. Dobrej i ul. Kostrzyńskiej. Strażacy interweniowali również przy ul. Kostrzyńskiej, gdzie na dach jednego z domów spadły konary drzew.

Subskrybuj "Gorzowianin.com" na Google News
Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Może widziałeś wypadek? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Coś Cię denerwuje? Daj nam znać!
tel. +48 450 066 400

Fotoreportaż


1/5 Burza z gradem nad Gorzowem

1/5 Burza z gradem nad Gorzowem

2/5 Burza z gradem nad Gorzowem

2/5 Burza z gradem nad Gorzowem

3/5 Burza z gradem nad Gorzowem

3/5 Burza z gradem nad Gorzowem

4/5 Burza z gradem nad Gorzowem

4/5 Burza z gradem nad Gorzowem

5/5 Burza z gradem nad Gorzowem

5/5 Burza z gradem nad Gorzowem

Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości