Wiadomości

Miejsce pod dachem pilnie poszukiwane

12 czerwca 2019, 19:47, red
Po dzisiejszym komunikacie pogodowym wydanym przez Rządowe Centrum Bezpieczeństwa, mieszkańcy naszego miasta na gwałt szukają miejsc parkingowych pod dachem. Gradobicie, które zniszczyło wiele samochodów zaparkowanych pod przysłowiową chmurką, na poważnie przestraszyło kierowców.

Na 85 i 90 % Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ocenił prawdopodobieństwo wystąpienia silnych burz z gradem w województwach: zachodniopomorskim, lubuskim, dolnośląskim i 22 powiatach województwa wielkopolskiego. Dlatego dyrektor Rządowego Centrum Bezpieczeństwa uruchomił Alert RCB dla zagrożonych obszarów. Porywy wiatru mogą osiągać 115km/h.

Alert RCB: "Uwaga! Wieczorem i w nocy (12/06) bardzo silny wiatr, burze i grad. Możliwe przerwy w dostawie prądu. Nie chowaj się pod drzewami. Jeśli możesz – zostań w domu".

Jednak samo pozostanie w domu to nie problem. W o wiele trudniejszej sytuacji są kierowcy, które swoje auta zostawiają na odkrytym terenie. Po wtorkowym gradobiciu wiele pojazdów zostało uszkodzonych. Liczne wgniecenia, czy wręcz powybijane szyby - to działa na wyobraźnię. Dlatego po ogłoszeniu alertu - kto mógł - szukał miejsc pod dachem. Z inicjatywą w tej sprawie wyszła nawet galeria Nova Park, która ogłosiła, że na noc kierowcy mogą swoje pojazdy zostawić bezpłatnie.

Jednak parking przy galerii szybko się zapełnił. - Mój samochód mocno oberwał podczas gradobicia, dlatego też chciałem schować to gdzieś pod dachem. Jeździłem od galerii do galerii w poszukiwaniu wolnego miejsca. Około 18 wszystkie miejsca w Nova Park i Galerii Manhattan były zajęte. Ciasno jest też w Askanie. Choć trzeba tam płacić, chętnych nie brakowało - pisał w wiadomości do naszej redakcji jeden z naszych czytelników.
To
Ostatecznie. nasz czytelnik znalazł wolne miejsce w parkingu podziemnym u swoich znajomych. Jednak ci, którzy nie mają innego wyjścia, zabezpieczają swój samochód na różne sposoby. W ruch poszły folie i taśmy. A wy jak przygotowujecie się na kolejne gradobicie?

Subskrybuj "Gorzowianin.com" na Google News
Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Może widziałeś wypadek? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Coś Cię denerwuje? Daj nam znać!
tel. +48 450 066 400

Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości