Ulewa nad Gorzowem. Strażacy w akcji [film]

7 czerwca 2019, 09:25, ak
fot. Anna Kluwak
To był pracowity wieczór i noc dla strażaków z Gorzowa i okolicznych gmin. Straż pożarna przez kilka godzin usuwała skutki ulewy, która przeszła w czwartek 6 czerwca nad naszym terenem. W sumie straż pożarna otrzymała ponad 100 zgłoszeń, ale ostatecznie podjęła 60 interwencji.

W czwartek 6 czerwca około godz. 18 nad Gorzowem i okolicznymi miejscowościami przeszła ulewa. Kilkadziesiąt minut intensywnych opadów spowodowała, że wiele ulic było nieprzejezdnych, zalane zostały również urzędy, szkoły, a także piwnice i garaże.

Strażakom brakowało sił i środków do nadążania z obsługą wszystkich zdarzeń. Do działań zostały zaangażowane wszystkie wozy z Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Gorzowie oraz wszystkie jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej z wszystkich podgorzowskich gmin.

- W niemal tym samym czasie dyżurny gorzowskiej straży pożarnej otrzymał ponad 100 zgłoszeń. Jednak nie mogliśmy obsłużyć wszystkich zdarzeń jednocześnie i niektóre interwencje trzeba było odłożyć na później, a ludzie musieli uzbroić się w cierpliwość. W sumie wyjechaliśmy do ponad 60 zdarzeń, a strażacy pracowali aż do północy – opowiada Bartłomiej Mądry, oficer prasowy gorzowskiej straży pożarnej.

Najgorsza sytuacja była na skrzyżowaniu ul. Borowskiego i Dąbrowskiego, gdzie na środku drogi utworzyło się wielkie jezioro, a woda sięgała nawet metra. Nieprzejezdne były również inne ulice w mieście m.in. Jagiełły, Wyszyńskiego, Słowiańska, Roosevelta, rondo Górczyńskie czy ul. Walczaka


Podziel się


Komentarze


Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości