Gorzów pod wodą [film i zdjęcia]

6 czerwca 2019, 19:38
fot. Anna Kluwak
Wystarczył kilkadziesiąt minut intensywnych opadów deszczu, a wiele ulic w Gorzowie stało się nieprzejezdnych. Najgorsza sytuacja jest przy ul. Borowskiego, Jagiełły, 11 Listopada, Górczyńskiej czy Wyszyńskiego.

W czwartkowy wieczór nad Gorzowem przeszła ulewa. Wystarczyło kilkadziesiąt minut intensywnych opadów deszczu, ale ulice w mieście zamieniły się w rwące rzeki i jeziora. 

Woda zalała przede wszystkim ul. Borowskiego, na której utknęło auto - woda wdarła się do środka samochodu. Problemy z przejazdem mają również kierowcy jadący przez ul. Jagiełły, 11 Listopada, Wyszyńskiego, Drzymały, Górczyńską, Czereśniową, Słowiańską, Teatralną, Roosevelta czy Walczaka.

Strażacy do tej pory odebrali ponad 20 zgłoszeń, które dotyczyły nie tylko zalanych ulic, ale również podtopionych piwnic, garaży czy urzędów.

AKTUALIZACJA

godz. 20.45 -  Na ten moment straż pożarna na terenie Gorzowa i powiatu gorzowskiego obsługiwała 42 zdarzenia, natomiast aż 73 były w kolejce. Większość z tych interwencji dotyczyła zdarzeń na terenie Gorzowa. Strażakom brakowało sił i środków do nadążania z obsługą wszystkich intwerencji.

Do działań zostały zaangażowane wszystkie wozy z Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Gorzowie oraz wszystkie jednostki straży pożarnej z wszystkich gmin na terenie powiatu gorzowskiego.

Większość zgłoszeń, które odbierają strażacy dotyczy zalanych ulic, podtopionych budynków, niekiedy oberwanych konarów drzew. Najgorzej jest na skrzyżowaniu Borowskiego i Dąbrowskiego w Gorzowie. Zalane jest m.in.archiwum Urzędu Miejskiego przy Sikorskiego, Lubuski Urząd Wojewódzki, Szkoła Podstawowa nr 1 przy ul. Dąbrowskiego czy Szkoła Podstawowa nr 21 przy ul. Taczaka. Strażacy będą usuwać skutki nawałnicy do późnych godzin nocnych

 

FotoreportażPodziel się


Komentarze


Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości


x