Wiadomości

Dni Gorzowa i zamknięty most

12 czerwca 2019, 11:32, ak
fot. archiwum
Już w ten weekend odbędą się Dni Gorzowa. Na mieszkańców miasta czeka wiele koncertów i imprez towarzyszących. Jednak ze świętem miasta, wiążą się również utrudnienia w ruchu. Zamknięty zostanie most Staromiejski oraz ul. Nadbrzeżna, Fabryczna i Wał Okrężny.

W piątek 14 czerwca rozpoczynają się Dni Gorzowa. Impreza potrwa do niedzieli 16 czerwca. Na mieszkańców miasta i gości czeka wiele koncertów i imprez towarzyszących, więc każdy powinien znaleźć coś dla siebie. Program Dni Gorzowa znajdziesz TUTAJ.

Jednak z Dniami Gorzowa wiążą się również utrudnienia w ruchu drogowym. W sobotę 15 czerwca o godz. 6 rano zostanie zamknięty most Staromiejski oraz rondo świętego Jerzego, ul. Fabryczna od ronda św. Jerzego do ronda ks. Piotra Sadownika (ul. Towarowa), ul. Nadbrzeżna i ul. Wał Okrężny. Wszystkie te ulice będą całkowicie wyłączone z ruchu do poniedziałku 17 czerwca do godz. 4 rano.

Z kolei już w piątek 14 czerwca o godz. 12 zostanie zamknięty fragment ul. Fabrycznej od skrzyżowania z ul. Wawrzyniaka do ul. Towarowej. Wszystko przez to, że na ulicy zostaną rozstawione ogródki gastronomiczne. W związku z tym, w piątek objazd dla kierowców będzie odbywał się ul. Wawrzyniaka i Śląską. Natomiast od strony ronda ks. Sadownika dojazd ul. Fabryczną będzie możliwy do parkingu przy Szkole Podstawowej nr 10. Dla autobusów MZK jadących w kierunku pętli na ul. Śląskiej przygotowany zostanie przystanek tymczasowy na ul. Wawrzyniaka i para przystanków na ul. Śląskiej.

Jak jeździć?

Kierowcy od soboty 15 czerwca do niedzieli 16 czerwca w związku z zamknięciem mostu Staromiejskiego będą musieli korzystać z objazdów przez most Lubuski. Z centrum na Zawarcie przejedziemy ul. Chrobrego, Jagiełły, Warszawską, rondem Santockim, Trasą Nadwarciańską, rondem Kasprzaka, Koniawską, rondo Grobla. O trasie objazdu będą informować ustawione tymczasowe znaki drogowe. Natomiast autobusy miejskie w trakcie zamknięcia mostu Staromiejskiego korzystać będą z ulic Spichrzowej i Hejmanowskiej.

Natomiast z Zawarcia w stronę centrum przejedziemy ul. Wawrzyniaka, Kolejową, Przemysłową, Woskową, Zieloną, Trasą Nadwarciańską aż do ronda Santockiego. W związku z wyznaczonymi objazdami przy ul. Kolejowej wprowadzone zostaną zakazy zatrzymywania.

W trakcie obowiązywania tymczasowej organizacji ruchu wyłączone zostaną sygnalizacje świetlne na skrzyżowaniu ul. Spichrzowej, Chrobrego i Nadbrzeżnej, na rondzie Santockim oraz na skrzyżowaniu ul. Przemysłowej i Mechanicznej. W przypadku takiej konieczności policjanci będą kierować ruchem również na rondzie Santockim.

Komunikacja miejska

Z tras objazdu korzystać będą również autobusy Miejskiego Zakładu Komunikacji kursujące na pętlę Śląska Pole – Golfowe. Linie autobusowe 101, 111, 125 będą miały wyznaczone tymczasowe przystanki na ul. Śląskiej, Wawrzyniaka, Zielonej i Woskowej. Natomiast autobusy jadące z centrum w kierunku Zakanala -linie 100, 103, 107, 110, 134 oraz linie podmiejskie obsługujące gminę Deszczno przejadą Trasą Nadwarciańską, ul. Zieloną i Grobla, gdzie powrócą na stałą trasę.


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości