Dni Gorzowa: Co, gdzie, kiedy?

25 maja 2019, 11:26, red
fot. Dawid Nowakowski
Święto miasta odbędzie się w dniach 14-16 czerwca na nadwarciańskich błoniach oraz na bulwarach. Na mieszkańców Gorzowa oraz gości będzie czekać wiele atrakcji, nie tylko koncerty, ale również spektakle czy tropikalna wyspa.

Piątek 14 czerwca

W piątek 14 czerwca na błoniach nadwarciańskich zaplanowano wyłącznie koncerty. O godz. 18 na scenie pojawi się zespół Gra Sów, następnie wystąpi The Dumplings i Strachy na Lachy. Natomiast gwiazdą wieczoru będzie Katarzyna Nosowska. Koncerty zakończą się o godz. 23.

Sobota 15 czerwca

Z kolei sobota 15 czerwca w godzinach od 10 do 18 upłynie pod hasłem "Sobota na plaży nam się marzy". Stąd też na błoniach nadwarciańskich pojawi się aranżacja tropikalnej wyspy. Mieszkańcy Gorzowa będą mogli skorzystać z takich atrakcji na wodzie jak wakeboard, wakesurf czy surfbike. Będą również mini stateczki dla dzieci, trenażery ruchu, tropikalna fotobudka, strefa latawców czy football darts.

O godz. 18 odbędzie się korowód tańca z udziałem gorzowskich zespołów tanecznych oraz szczudlarzy z Kijowskiego Teatru Ulicznego Hightlights, wymarsz spod Nova Park na most Staromiejski - tam odbędzie się pokaz tańca „rock’n’roll. Korowód swój przemarsz zakończy na błoniach nadwarciańskich.

Z kolei o godz. 19 na cenie odbędzie się spektakl "Korowód tańca" w wykonaniu Kijowskiego Teatru Uliczne Hightlights. Natomiast tuż po godz. 20 będziemy mogli zobaczyć projekt muzyczno - taneczny „Buziaki dla Wodeckiego” w wykonaniu Teatru im. J. Osterwy oraz gorzowskich zespołów tanecznych.

O godz. 22 odbędzie się koncert artysty Witek Muzyk Ulicy. Równocześnie pod Dominantą rozpocznie się Silent Disco z udziałem gorzowskich dj'ów.o godz. Natomiast o godz. 23 na zakończenie sobotniej imprezy na błoniach wystąpi Gooral.

Atrakcje czekają na mieszkańców nie tylko na błoniach. Bulwar Wschodni zostanie opanowany przez seniorów, a wszystko z okazji pierwszych Senioraliów Gorzowskich. Będzie korowód, kapela retro, senior dance czy targi aktywności społecznej.

Na moście Staromiejskim odbędą się warsztaty street art, a o godz. 14 wystartuje Taneczne tsunami nad Wartą. Z kolei o godz. 20.30 z placu Grunwaldzkiego wystartuje masa rowerowa, która swój przejazd zakończy o godz. 21.30 przy Nova Park.

Niedziela 16 czerwca

Dni Gorzowa zakończą się w niedzielę 16 czerwca pod hasłem "Niedziela będzie dla nas". Na ten dzień zaplanowano koncerty od godz. 16 na błoniach nadwarciańskich. Imprezą rozpocznie koncert zespołu Radioactive, następnie wystąpi PlanBe i Łobuzy. Później na scenie zobaczymy Filary Jazz Big Band Antiqua z solistami takimi jak Grzegorz Turczyński, Magdalena Bańkowska-Moskwa, Marek Konarski i Małgorzata Tutka.

Natomiast Dni Gorzowa zakończy występ Electric Light Orchestra w towarzystwie muzyków Filharmonii Gorzowskiej. Imprezę o godz. 22 zakończy pokaz fajerwerków.


Podziel się


Komentarze


Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości