Wykorzystał seksualnie niepełnosprawnego chłopca

10 czerwca 2019, 20:02
fot. archiwum
Znajomy rodziny, Grzegorz J. wykorzystał seksualnie niepełnosprawnego 12-latka pod nieobecność matki. Mężczyzna odpowie za doprowadzenie chłopca do innej czynności seksualnej. Do Sądu Rejonowego w Gorzowie trafił właśnie akt oskarżenia w tej sprawie.

O szokującej i bulwersującej sprawie z podgorzowskiej Kłodawy portal gorzowianin.com informował w listopadzie 2018 roku. Wówczas w jednym z domów jednorodzinnych doszło do wykorzystania seksualnego 12-letniego niepełnosprawnego chłopca. Do sprawy został zatrzymany Grzegorz J., znajomy rodziny.

- Mężczyzna pomagał w ciągu dnia w pracach gospodarczych dziadkowi chłopca, kiedy skończyli pracę poszli do domu i zaczęli spożywać alkohol. W pewnym momencie dziadek źle się poczuł i pojechał do szpitala razem z matką 12-latka. W mieszkaniu została babcia i rodzeństwo chłopca. Tę sytuację wykorzystał mężczyzna. Kiedy matka wróciła do domu, nakryła mężczyznę w łóżku ze swoim dzieckiem w jednoznacznej sytuacji – opowiada Roman Witkowski, rzecznik rasowy Prokuratury Okręgowej w Gorzowie.

Grzegorz J. uciekł z mieszkania, ale po kilku dniach został zatrzymany przez policję. Następie został doprowadzony do prokuratury, usłyszał zarzuty oraz został tymczasowo aresztowany. Od listopada 2018 roku przebywa w areszcie. Przez ten czas toczyło się postępowanie wobec mężczyzny, a prokurator zbierał dowody.

- We wtorek 28 maja do Sądu Rejonowego w Gorzowie trafił akt oskarżenia wobec Grzegorza J., który wykorzystał seksualnie niepełnosprawnego 12-latka. Mężczyzna odpowie przede wszystkim z artykułu 200 kodeksu karnego dotyczącego doprowadzenia osoby małoletniej do poddania się czynnościom seksualnym oraz z artykułu 198 kodeksu karnego, czyli seksualne wykorzystanie bezradności innej osoby. Prokurator zawnioskował o przedłużenie aresztu mężczyźnie o trzy miesiące – komentuje Roman Witkowski.

Grzegorzowi J. grozi do 12 lat pozbawienia wolności. W ciągu najbliższych miesięcy powinien rozpocząć się proces mężczyzny przed gorzowskim sądem. Mężczyzna nie przyznaje się do winy, twierdzi że nic nie pamięta z uwagi na wypity alkohol.


Podziel się

Komentarze


Imprezy


Pozostałe wiadomości


x