Wiadomości

Brutalny gwałt na niepełnosprawnym 12-latku

21 listopada 2018, 10:41, ak
fot. Lubuska Policja
W jednym z domów Kłodawie koło Gorzowa doszło do dramatycznych wydarzeń. 36-letni Grzegorz J. został nakryty w łóżku z niepełnosprawnym chłopcem. Mężczyzna miał zgwałcić chłopca pod nieobecność rodziny. 36-latek po całym zdarzeniu uciekł z mieszkania i jest poszukiwany przez policję.

- W Kłodawie doszło do tragedii. Zgwałcony został 12-letni chłopiec, który jest niepełnosprawny i ma porażenie mózgowe. Został on brutalnie zgwałcony przez znajomego rodziny. Proszę zainteresować się tą sprawą – napisała do nas czytelniczka Klaudia. Gorzowska prokuratura potwierdza, że rzeczywiście zajmuje się sprawą gwałtu na niepełnosprawnym 12-latku.

- Do zdarzenia miało dojść w nocy z piątku 16 listopada na sobotę 17 listopada podczas nieobecności matki i dziadka dziecka w mieszkaniu w podgorzowskiej Kłodawie. Mężczyzna pomagał w ciągu dnia w pracach gospodarczych dziadkowi chłopca, kiedy skończyli pracę poszli do domu i zaczęli spożywać alkohol. W pewnym momencie dziadek źle się poczuł i pojechał do szpitala razem z matką 12-latka. W mieszkaniu została babcia i rodzeństwo chłopca. Natomiast kiedy wrócili ze szpitala, matka nakryła mężczyznę w łóżku ze swoim dzieckiem w jednoznacznej sytuacji – opowiada Roman Witkowski, rzecznik rasowy Prokuratury Okręgowej w Gorzowie.

Po tym, jak mężczyzna został nakryty w łóżku z 12-letnim chłopcem, uciekł z mieszkania. Do tej pory jest poszukiwany przez policję. Śledczy przesłuchali matkę dziecka oraz dziadka i zabezpieczyli niezbędny materiał dowodowy. Z kolei kontakt z 12-latkiem jest utrudniony z uwagi na jego niepełnosprawność oraz przeżyty szok.

W momencie, kiedy uda się zatrzymać mężczyznę, zostanie on doprowadzony do prokuratury i usłyszy zarzuty z artykułu 200 kodeksu karnego mówiącego o tym, że kto obcuje płciowo z małoletnim poniżej lat 15 lub dopuszcza się wobec takiej osoby innej czynności seksualnej podlega karze pozbawienia wolności od lat 2 do 12

Subskrybuj "Gorzowianin.com" na Google News
Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Może widziałeś wypadek? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Coś Cię denerwuje? Daj nam znać!
tel. +48 450 066 400

Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości