Wiadomości

Będzie konkurencja dla taksówkarzy w Gorzowie

5 czerwca 2019, 12:23, red
fot. archiwum
Od czwartku 6 czerwca po Gorzowie pasażerów będą wozić nie tylko tradycyjne taksówki, ale również kierowcy współpracujący z aplikacją Bolt. Aby móc skorzystać z przejazdu, trzeba będzie ściągnąć specjalną aplikację.

W Gorzowie działa obecnie kilka większych i mniejszych korporacji zrzeszających taksówkarzy. Dlatego też jak mówią pasażerowie, zdarza się, że ceny na tej samej trasie w różnych taksówkach potrafią się różnić.

Teraz, gorzowscy taksówkarze będą mieli konkurencję. Co prawda do Gorzowa nie wchodzi Uber, ale bardzo podobnie działająca aplikacja Bolt, która będzie łączyć pasażerów z kierowcami. Tym samym Gorzów dołączy do grona 21 miast w Polsce, w których dostępna będzie aplikacja Bolt.

Pierwsi kierowcy rozpoczną przejazdy już w czwartek 6 czerwca. Opłata startowa dla pasażera wynosi 4 zł, cena za kilometr to 1,30 zł oraz 0,25 gr za minutę. Aby móc zamówić przejazd, należy na smartfonie zainstalować aplikację Bolt. Jeszcze przed potwierdzeniem przejazdu pasażer informowany jest o tym, jaka będzie jego całkowita cena. Może również zobaczyć imię kierowcy, a także markę i numer rejestracyjny samochodu.

Wszystkie te dane, wraz z dokładną trasą przejazdu, zostają zapisane w aplikacji, co wpływa na bezpieczeństwo pasażerów. Cenę, oraz przewidywany czas oczekiwania na kierowcę, można również sprawdzić podczas korzystania z Google Maps. Oprócz tego, pasażer będzie mógł wystawić ocenę kierowcy, aby poinformować innych użytkowników o tym, czy byliśmy zadowoleni z usługi.

Kim będą kierowcy? Osoby, które zarejestrują się w aplikacji jako kierowcy i przedstawią komplet dokumentów zawierających m.in. zaświadczenie o niekaralności i ważną polisę OC. Auto do przewożenia pasażerów musi być 5-drzwiowe, zadbane, w dobrym stanie wizualnym i technicznym. W celu cotygodniowego rozliczenia, kierowcy muszą prowadzić również działalność gospodarczą, bądź współpracować z licencjonowanym partnerem flotowym.

Subskrybuj "Gorzowianin.com" na Google News
Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Może widziałeś wypadek? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Coś Cię denerwuje? Daj nam znać!
tel. +48 450 066 400

Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości