Główne skrzyżowanie w końcu będzie przejezdne

30 maja 2019, 11:51, red
fot. Bartłomiej Nowosielski, Urząd Miasta Gorzowa
W połowie czerwca skrzyżowanie ul. Sikorskiego i Chrobrego powinno być całkowicie przejezdne. Do tego czasu wykonawca inwestycji powinien oddać do użytku obie jezdnie ul. Chrobrego. Dlatego też tuż po weekendzie ruszą prace przy wylewaniu asfaltu na remontowanym fragmencie skrzyżowania.

Według zapowiedzi z kwietnia skrzyżowanie ul. Sikorskiego i Chrobrego miało być całkowicie ukończone i przejezdne 15 maja. Niestety prace na wschodniej części skrzyżowania zostały wstrzymane. Wszystko przez to, że została odkryta podziemna studnia, pochodząca najprawdopodobniej z czasów średniowiecza i na plac budowy wkroczyli archeolodzy.

Teraz, kiedy zakończyły się prace archeologów, wykonawca może ruszyć ze swoimi robotami. Tym samym już po weekendzie – w poniedziałek 3 czerwca i wtorek 4 czerwca rozpocznie się wylewanie asfaltu na wschodniej części skrzyżowania.

Natomiast w połowie czerwca mają zakończyć się prace na skrzyżowaniu ul. Sikorskiego i Chrobrego. To oznacza, że ruch na skrzyżowaniu w centrum Gorzowa zostanie puszczony po obu jezdniach i nie będzie już utrudnień w przejeździe przez główne skrzyżowanie w mieście.

Jeżeli chodzi o całą przebudowę ul. Sikorskiego, to oficjalna data zakończenia całej inwestycji, czyli 23 sierpnia 2019 roku na pewno nie zostanie dotrzymana przez wykonawcę. - Termin na pewno się wydłuży i prace nie zostaną zakończone w sierpniu. Jednak wciąż nie mamy oficjalnego pisma od firmy Trakcja PRKil z prośbą o przedłużenie końcowego terminu oddania ul. Sikorskiego do użytku. Czekamy na wniosek wykonawcy – komentuje Wiesław Ciepiela, rzecznik prasowy Urzędu Miasta Gorzowa.

Fotoreportaż


1/5 Prace na Chrobrego - Sikorskiego

1/5 Prace na Chrobrego - Sikorskiego

2/5 Prace na Chrobrego - Sikorskiego

2/5 Prace na Chrobrego - Sikorskiego

3/5 Prace na Chrobrego - Sikorskiego

3/5 Prace na Chrobrego - Sikorskiego

4/5 Prace na Chrobrego - Sikorskiego

4/5 Prace na Chrobrego - Sikorskiego

5/5 Prace na Chrobrego - Sikorskiego

5/5 Prace na Chrobrego - Sikorskiego

Podziel się


Komentarze


Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości