Wiadomości

Średniowieczna studnia i wstrzymane prace

16 maja 2019, 20:01, red
fot. Bartłomiej Nowosielski, Urząd Miasta Gorzów
Wykonawca przebudowy ul. Sikorskiego musiał wstrzymać prace na skrzyżowaniu w centrum Gorzowa. Wszystko przez to, że na remontowanej części skrzyżowania doszło do odnalezienia średniowiecznej studni. Robotnicy będą mogli wrócić do pracy, kiedy swoje robotę zakończą archeolodzy.

Przebudowa ul. Sikorskiego, a zwłaszcza rejon przy katedrze co chwilę obfituje w przeróżne znaleziska. Archeolodzy odnaleźli do tej pory m.in. ludzkie szczątki, średniowieczny areszt czy skład porcelany z czasów II wojny światowej. Z uwagi na prace archeologów wstrzymane są roboty na odcinku "deptakowym".

Tym razem doszło do kolejnego odkrycia, ale już na samym skrzyżowaniu ul. Sikorskiego i Chrobrego od strony wschodniej. Przez co wykonawca nie może udostępnić całej przepustowości skrzyżowania i puścić ruchu obiema jezdniami. Wszystko przez to, że została odkryta podziemna studnia, pochodząca najprawdopodobniej z czasów średniowiecza. Dlatego też prace robotników zostały wstrzymane.

- Studnia musi zostać odpowiednio archeologicznie zbadana i zinwentaryzowana, i dopiero wówczas nastąpi kontynuacja prac na skrzyżowaniu Sikorskiego i Chrobrego – tłumaczą urzędnicy.

Dlatego też ruch pojazdów odbywa się wyłącznie po zachodniej jezdni ul. Chrobrego. Kolejne prace archeologiczne oznaczają, kolejny poślizg w oddaniu całego skrzyżowania do użytku. Według zapowiedzi z kwietnia skrzyżowanie ul. Sikorskiego i Chrobrego miało być całkowicie ukończone i przejezdne 15 maja. Teraz nie wiadomo czy zostanie ono skończone do końca maja.

Na ten moment jedno jest pewne – oficjalna data zakończenia całej inwestycji, czyli 23 sierpnia 2019 roku na pewno nie zostanie dotrzymana przez wykonawcę. - Termin na pewno się wydłuży i prace nie zostaną zakończone w sierpniu. Jednak wciąż nie mamy oficjalnego pisma od firmy Trakcja PRKil z prośbą o przedłużenie końcowego terminu oddania ul. Sikorskiego do użytku. Czekamy na wniosek wykonawcy – komentuje Wiesław Ciepiela, rzecznik prasowy Urzędu Miasta Gorzowa.
Subskrybuj "Gorzowianin.com" na Google News
Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Może widziałeś wypadek? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Coś Cię denerwuje? Daj nam znać!
tel. +48 450 066 400

Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości