Wiadomości

Podpalacz w rękach policji

30 maja 2019, 08:16, red
fot. czytelniczka Anna
W sobotni poranek doszło do pożaru wulkanizacyjnego przy ul. Zielonej w Gorzowie. Na miejsce została wysłana straż pożarna oraz policja, która sprawdziła różne wersje zdarzeń. Policjanci ustalili, że przyczyną pożaru było podpalenie. Po kilku dniach udało się zatrzymać 46-letniego mężczyznę odpowiedzialnego za podpalenie.

Wszystko działo się w sobotę 25 maja po godz. 7 przy ul. Zielonej w Gorzowie. Doszło tam do pożaru na terenie zakładu wulkanizacyjnego. Na miejsce zostało wysłanych kilka zastępów straży pożarnej, w tym cysterna oraz policja.

Okazało się, że palą się opony ułożone obok budynku, które były przeznaczone do utylizacji. W wyniku pożaru została uszkodzona elewacja budynku i konstrukcja dachu. Właściciel zakładu wstępnie oszacował straty na 170 tys. zł.

- Kryminalni z gorzowskiej komendy sprawdzali różne wersje zdarzeń, również te związane z celowym podłożeniem ognia. Podejrzewali, że pożar nie był przypadkowy. Zebrali niezbędne śladu i informacje, które potwierdziły, że było to podpalenie. Ustalenia kryminalnych pozwoliło dotrzeć do 46-letniego mieszkańca Gorzowa odpowiedzialnego za to zdarzenie – opowiada Grzegorz Jaroszewicz z zespołu prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie.

W środę 29 maja mężczyzna został przesłuchany. Przyznał się do podpalenia, ale nie potrafił wyjaśnić dlaczego to zrobił. 46-latek odpowie za zniszczenie mienia, za co grozi do 5 lat więzienia.

Kryminalni ustalili również, że mężczyzna był również odpowiedzialny za pożar w czerwcu 2018 roku w Prądocinie. Tam również doszło do pożaru w warsztacie samochodowym. Wówczas zniszczone zostało około 300 opon, zderzaki, błotniki, drzwi i inne elementy samochodów. Straty właściciela wyniosły ponad 30 tys. zł.

Niewykluczone, że mężczyzna jest również odpowiedzialny za inne zdarzenia.

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News
Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Coś Cię denerwuje? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Daj nam znać!
tel. +48 450 066 400
Wyślij nam wiadomość poprzez Messengera lub WhatsAppa

Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości