Wysadzali bankomaty, w końcu zostali zatrzymani

27 maja 2019, 09:51, red
fot. archiwum
Policjanci z Gorzowa zatrzymali trzy osoby odpowiedzialne za włamania do bankomatów do których dochodziło w 2018 roku na terenie miasta. Kobieta oraz dwóch mężczyzn usłyszało zarzuty związane z próbą włamania do bankomatów, ale także odpowiedzą za posiadanie broni, uprawę marihuany i posiadanie narkotyków.

W marcu, kwietniu i lipcu 2018 roku na terenie Gorzowa doszło do włamań do bankomatów. Złodzieje chcieli ukraść w marcu i lipcu pieniądze z bankomatu przy ul. Kostrzyńskiej oraz w kwietniu z bankomatu przy ul. Czarnieckiego na os. Piaski. Jednak pomimo prób i wysadzenia bankomatów, nie udało się im ukraść pieniędzy.

- Nad sprawą zaczęli pracować kryminalni. Na miejscu zbierali ślady, które w dalszym postępowaniu mogły służyć jako dowody obciążające sprawców. Funkcjonariusze wnikliwie analizowali zdarzenia, dlatego praca kryminalnych przyniosła rezultaty. Policjanci ustalili osoby, które podejrzewali nie tylko o włamania do bankomatów, ale również o działanie w narkobiznesie. Kiedy zebrali niezbędne informacje, kryminalni zatrzymali w listopadzie 2018 roku w Gorzowie dwóch mężczyzn i kobietę – opowiada Grzegorz Jaroszewicz z zespołu prasowego Komendy Wojewódzkiej w Gorzowie.

Policjanci podczas przeszukania kobiety i dwóch mężczyzn odkryli specjalnie zorganizowane pomieszczenie, służące do uprawy konopi indyjskich. W środku policjanci zabezpieczyli 157 krzaków. Podczas kolejnych czynności funkcjonariusze znaleźli ponad 1 kg marihuany i 0,5 kg amfetaminy. Kryminalni zabezpieczyli także broń i kilkadziesiąt sztuk ostrej amunicji.

- Zatrzymana 29-letnia kobieta ułyszała zarzuty związane z posiadaniem znacznej ilości marihuany i amfetaminy. 38-letni mężczyzna odpowie za uprawę konopi indyjskich i posiadanie znacznej ilości narkotyków. Także 32-latkowi przedstawiono zarzuty związane z plantacją i posiadaniem narkotyków. Oprócz tego odpowie również za posiadanie broni i amunicji bez zezwolenia – mówi Jaroszewicz.

Jednak zatrzymania tych osób w listopadzie 2018 roku nie oznaczało zakończenia sprawy. Policjanci pod nadzorem Prokuratory Okręgowej w Gorzowie zbierali materiał dowodowy. To pozwoliło na postawieniu przebywającym w areszcie mężczyznom kolejnych zarzutów, tym razem dotyczących usiłowania kradzieży z włamaniem do bankomatów. Za te przestępstwa grozi im do 10 lat więzienia. Areszt dla mężczyzn został przedłużony.


Podziel się


Komentarze


Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości