Wiadomości

Wysadzali bankomaty, w końcu zostali zatrzymani

27 maja 2019, 09:51, red
fot. archiwum
Policjanci z Gorzowa zatrzymali trzy osoby odpowiedzialne za włamania do bankomatów do których dochodziło w 2018 roku na terenie miasta. Kobieta oraz dwóch mężczyzn usłyszało zarzuty związane z próbą włamania do bankomatów, ale także odpowiedzą za posiadanie broni, uprawę marihuany i posiadanie narkotyków.

W marcu, kwietniu i lipcu 2018 roku na terenie Gorzowa doszło do włamań do bankomatów. Złodzieje chcieli ukraść w marcu i lipcu pieniądze z bankomatu przy ul. Kostrzyńskiej oraz w kwietniu z bankomatu przy ul. Czarnieckiego na os. Piaski. Jednak pomimo prób i wysadzenia bankomatów, nie udało się im ukraść pieniędzy.

- Nad sprawą zaczęli pracować kryminalni. Na miejscu zbierali ślady, które w dalszym postępowaniu mogły służyć jako dowody obciążające sprawców. Funkcjonariusze wnikliwie analizowali zdarzenia, dlatego praca kryminalnych przyniosła rezultaty. Policjanci ustalili osoby, które podejrzewali nie tylko o włamania do bankomatów, ale również o działanie w narkobiznesie. Kiedy zebrali niezbędne informacje, kryminalni zatrzymali w listopadzie 2018 roku w Gorzowie dwóch mężczyzn i kobietę – opowiada Grzegorz Jaroszewicz z zespołu prasowego Komendy Wojewódzkiej w Gorzowie.

Policjanci podczas przeszukania kobiety i dwóch mężczyzn odkryli specjalnie zorganizowane pomieszczenie, służące do uprawy konopi indyjskich. W środku policjanci zabezpieczyli 157 krzaków. Podczas kolejnych czynności funkcjonariusze znaleźli ponad 1 kg marihuany i 0,5 kg amfetaminy. Kryminalni zabezpieczyli także broń i kilkadziesiąt sztuk ostrej amunicji.

- Zatrzymana 29-letnia kobieta ułyszała zarzuty związane z posiadaniem znacznej ilości marihuany i amfetaminy. 38-letni mężczyzna odpowie za uprawę konopi indyjskich i posiadanie znacznej ilości narkotyków. Także 32-latkowi przedstawiono zarzuty związane z plantacją i posiadaniem narkotyków. Oprócz tego odpowie również za posiadanie broni i amunicji bez zezwolenia – mówi Jaroszewicz.

Jednak zatrzymania tych osób w listopadzie 2018 roku nie oznaczało zakończenia sprawy. Policjanci pod nadzorem Prokuratory Okręgowej w Gorzowie zbierali materiał dowodowy. To pozwoliło na postawieniu przebywającym w areszcie mężczyznom kolejnych zarzutów, tym razem dotyczących usiłowania kradzieży z włamaniem do bankomatów. Za te przestępstwa grozi im do 10 lat więzienia. Areszt dla mężczyzn został przedłużony.

Subskrybuj "Gorzowianin.com" na Google News
Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Może widziałeś wypadek? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Coś Cię denerwuje? Daj nam znać!
tel. +48 450 066 400

Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości