Tanio już było

28 maja 2019, 10:19, mk
To już żadna nowość. Po wielu tygodniach podwyżek, ceny na gorzowskich stacjach paliw znów pną się w górę. Analitycy twierdzą, że ceny benzyny osiągną rekordowy poziom sprzed kilku lat.

17 maja br. średnia cena z litr benzyny bezołowiowej w Gorzowie wynosiła 5 zł 21 groszy. To już były wysokie ceny, porównując początek tego roku. Z dnia na dzień jest jednak drożej. 22 maja za litr benzyny 95 płaciliśmy średnio 5.31 a 24 już 5.34.

Drogo jest nawet na tanich stacjach

Przyzwyczailiśmy się do sytuacji, kiedy to widząc ceny na firmowych stacjach paliw, szukamy tańszej alternatywy. Zazwyczaj taniej było przy Tesco, czy Intermarche. W poniedziałkowe popołudnie (27 maja) było odwrotnie. Na niektórych sieciówkach (np. na Orlenie) było taniej niż na stacji przy markecie Tesco. Być może to przejściowa sytuacja, ale kiedy na jednej z najtańszych stacji widzimy cenę 5.32, w głowie zapala nam się lampka ostrzegawcza.

Gdzie najtaniej, gdzie najdrożej?

5.22 do 5.25 – tyle kosztuje litr benzyny na tańszych stacjach w Gorzowie. Na drugim biegunie cenowym oczywiście BP przy Kasprzaka. Tam za litr benzyny zapłacimy 5.47! Drogo też na Orlenie przy Górczyńskiej oraz na stacjach Neo. Ceny na Circel K są na poziomie umiarkowanym.

Będzie tylko drożej

- Na spadek detalicznych cen benzyny bezołowiowej 95 czekamy już od lutego tego roku i na razie nic nie wskazuje na to, że tankowanie tego paliwa może być w najbliższym czasie tańsze. Kombinacja bardzo niskich marż operatorów rynku detalicznego i wzrostu cen na rynku hurtowym sugeruje, że w kolejnym tygodniu cena 95-oktanowej benzyny poprawi tegoroczne rekordy cenowe – czytamy na branżowym portalu e-petrol.pl

Sprawdzaj ceny paliw

Ceny paliw zmieniają się praktycznie codziennie. Ich poziom można śledzić na naszej stronie internetowej. Staramy się, aby ceny były zawsze aktualne. Więcej o cenach paliw na: http://gorzowianin.com/paliwa.html


Podziel się


Komentarze


Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości


x
-->