Jest areszt dla 24-letniego Mateusza K.

22 maja 2019, 12:39, red
W środę 22 maja w Sądzie Rejonowym w Gorzowie odbyło się posiedzenie aresztowe 24-letniego Mateusza K., który zgwałcił 9-letnią dziewczynkę. Sąd przychylił się do wniosku prokuratury i tymczasowo aresztował Mateusza K. na 3 miesiące.

Prokurator wnioskował o 3-miesięczny areszt dla 24-letniego Mateusza K., który zgwałcił, związał i zakneblował 9-letnią Sarę, a następnie zamknął ją w wersalce. W środę 22 maja w Sądzie Rejonowym w Gorzowie odbyło się posiedzenie aresztowe mężczyzny.

- Sąd w pełni podzielił argumentację prokuratora i tymczasowo aresztował mężczyznę na 3 miesiące. Sąd zwrócił uwagę na drastyczny charakter czynu oraz uznał, że istnieje obawa matactwa ze strony mężczyzny. Pokrzywdzona przebywa cały czas w szpitalu i istniała uzasadniona obawa, że mężczyzna mógłby próbować się z nią skontaktować – komentuje prokurator Bolesław Lendzion z Prokuratury Okręgowej w Gorzowie.

Prosto z sali sądowej mężczyzna został przewieziony do Zakładu Karnego przy ul. Podmiejskiej w Gorzowie, gdzie spędzi najbliższe 3 miesiące. Prokurator mówił, że mężczyzna podczas przesłuchania przyznał się winy. Usłyszał zarzut dotyczący przestępstwa zgwałcenia osoby małoletniej, a drugi przetrzymywania i pozbawienia wolności 9-latki. Grozi mu do 15 lat więzienia.


Podziel się


Komentarze


Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości