9-latka została znaleziona w wersalce [film i zdjęcia]

20 maja 2019, 08:39, red
fot. gorzowianin.com
24-letni mieszkaniec Gorzowa zabrał do siebie na weekend 9-letnią dziewczynkę, która była córką jego znajomej. Dziecko zostało przez mężczyznę związane i zakneblowane, a następnie schowane w wersalce. Mężczyzna wcześniej prawdopodobniej zgwałcił 9-latkę.

Jak podawał portal gorzowianin.com w niedzielny wieczór 19 maja o godz. 22.11 na gorzowskim Zawarciu doszło do szokującego odkrycia. W jednym z mieszkań została znaleziona zakneblowana i związana 9-letnia dziewczynka. Mieszkanie musieli otwierać strażacy, którzy zostali wezwani na miejsce przez policję.

Dzisiaj znamy już okoliczności tego tragicznego wydarzenia. Jak się okazało, dziecko przebywało w mieszkaniu znajomego matki. Jak ustalił portal gorzowianin.com 9-letnia Sara przebywała u 24-letniego Mateusza K. już od soboty 18 maja.

- Mężczyzna zadzwonił do matki, że podczas spaceru 9-letnia dziewczynka gdzieś uciekła i nie może jej znaleźć. W tę historię nie uwierzył jej 14-letni brat, który wraz z kolegą zaczął szukać dziewczynki. Chłopcy pojechali do mieszkania 24-latka przy ul. Małopolskiej, jednak tam nikt nie otwierał im drzwi. W środku było słychać jednak przytłumione odgłosy. Chłopcy postanowili wezwać na miejsce policję – opowiada Marcin Maludy z zespołu prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie.

Policjanci wezwali na miejsce straż pożarną do pomocy w otwarciu mieszkania. Kiedy drzwi zostały wyważone, policjanci przeszukali mieszkanie. 9-letnia Sara została znaleziona w wersalce związana i zakneblowana.

- Dziecko ledwo oddychało, na pewno nie przeżyłoby tak nocy. Dziewczynka została od razu przekazana załodze pogotowia i zabrana do szpitala w Gorzowie, gdzie od razu trafiła na stół operacyjny. Dziecko zostało prawdopodobnie zgwałcone – komentuje Maludy.

Policjanci rozpoczęli poszukiwania 24-latka. Został on odnaleziony około godz. 1 w nocy w rejonie ul. Śląskiej. Mężczyzna ukrywał się i próbował jeszcze uciekać przed policją. Na szczęście został zatrzymany i trafił do policyjnej izby zatrzymań, gdzie zostanie przesłuchany.

- Ustalamy jakie były relacje pomiędzy 24-latkiem, a matką dziewczynki. Tutaj bardzo ważną rolę odegrała operacyjna praca policjantów. Kobieta została zatrzymana, jest przesłuchiwana przez policjantów – podkreśla Maludy.

Przesłuchanie i doprowadzenie 24-letniego Mateusza K. do gorzowskiej prokuratury odbędzie się jeszcze w poniedziałek 20 maja po południu lub we wtorek 21 maja rano.

NAJNOWSZE INFORMACJE NA TEN TEMAT ZNAJDZIECIE TUTAJ.


Podziel się

Komentarze


Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości


x