Wiadomości

Ruszyła przebudowa ul. Szczecińskiej

14 maja 2019, 08:51, red
fot. Kamil Lewera, Radio Plus Gorzów
We wtorek rozpoczęły się prace przy przebudowie ul. Szczecińskiej na odcinku od ronda przy stacji paliw do skrzyżowania z ul. Mosiężną. Roboty oznaczają ogromne utrudnienia dla osób dojeżdżających do pracy w strefie ekonomicznej. Wszystko przez to, że zostanie zamknięte skrzyżowanie ul. Szczecińskiej i Mosiężnej.

Firma Budomex S.A. z podgorzowskiego Deszczna wygrała przetarg i zajmuje się przebudową fragmentu ul. Szczecińskiej. Remont ma objąć odcinek około 600 metrów od ronda przy stacji paliw do skrzyżowania z ul. Mosiężną. A to oznacza korki, objazdy i ogromne utrudnienia dla osób dojeżdżających do pracy w strefie ekonomicznej.

We wtorek 14 maja ruszyły pierwsze prace związane z przebudową drogi. Wykonawca na początek zajmie się przebudową drogi na długości około 235 metrów w rejonie skrzyżowania z ul. Mosiężną. Dlatego też zostało zamknięte skrzyżowanie ul. Szczecińskiej i Mosiężnej wraz z zajęciem południowego pasa ruchu jezdni ul. Szczecińskiej na długości około 235 m.

Z uwagi na długość odcinka przez cały okres funkcjonowania organizacji ruchu niezbędne jest wprowadzenie ruchu wahadłowego sterowanego za pomocą sygnalizacji świetlnej lub ręcznie przez uprawnione do tego osoby.

W rejonie skrzyżowania uruchomiona została pętla tymczasowa dla autobusów MZK, która umożliwi sprawną obsługę pobliskich zakładów komunikacją publiczną. W związku z zamknięciem skrzyżowania objazd do ul. Mosiężnej i KSSSE dla kierowców jadących zarówno od strony Gorzowa, jak i Baczyny będzie wiódł przez ul. Złotego Smoka.

Jak informują miejscy urzędnicy, z uwagi na specyfikę drogi w godzinach szczytu należy spodziewać się zatorów drogowych na ul. Szczecińskiej, dlatego zaleca się planować wcześniej wyjazdy do pracy, gdyż czas podróży może ulec wydłużeniu.

Prace przy przebudowie ul. Szczecińskiej potrwają do 31 października. Koszt inwestycji to 3 mln 987 tys. zł.

Fotoreportaż


1/4 Remont Szczecińskiej etap I

1/4 Remont Szczecińskiej etap I

2/4 Remont Szczecińskiej etap I

2/4 Remont Szczecińskiej etap I

3/4 Remont Szczecińskiej etap I

3/4 Remont Szczecińskiej etap I

4/4 Remont Szczecińskiej etap I

4/4 Remont Szczecińskiej etap I

Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości