Wiadomości

Brak chętnych na projekt centrum przesiadkowego

10 maja 2019, 14:40, red
Władze Gorzowa będą musiały unieważnić drugi przetarg na wykonanie dokumentacji projektowej przebudowy ul. Dworcowej oraz budowy węzła przesiadkowego przy dworcu PKP. A wszystko przez to, że do postępowania nie zgłosiła się żadna firma.

Pierwszy przetarg na wykonanie dokumentacji projektowej budowy węzła przesiadkowego oraz przebudowy ul. Dworcowej został unieważniony, ponieważ do miasta nie wpłynęła żadna oferta. Dlatego też pod koniec kwietnia magistrat ogłosił kolejne postępowanie przetargowe i zabezpieczył w budżecie na przygotowanie niezbędnego projektu 491 tys. 745 zł.

Również tym razem do przetargu nie zgłosiła się żadna firma, co oznacza że miasto będzie musiało po raz drugi unieważnić postępowanie z uwagi na brak chętnych. W znalezieniu wykonawcy nie pomogło nawet podzielenia inwestycji na etapy.

To oznacza, że władze Gorzowa będą musiały po raz kolejny ogłosić postępowanie przetargowe lub poszukać wykonawcy na własną rękę wysyłając zapytania do poszczególnych firm. A to wszystko opóźnia w czasie wykonanie inwestycji.

Potencjalny wykonawca będzie musiał przygotować dokumentację projektową zawierającą przebudowę ul. Dworcowej na odcinku około 200 metrów od ul. Sikorskiego do ul. Składowej, przebudowę placu przed dworcem, budowę zadaszenia węzła przesiadkowego, przebudowę parkingów i torowiska.

A także przebudowę sterowania ruchem tramwajowym i sieci trakcyjnej. Przebudowę skrzyżowań, chodników, przejść dla pieszych i przystanków tramwajowych oraz dostosowanie ich do osób niepełnosprawnych, w tym niedowidzących. Oprócz tego budowę monitoringu, a raczej 1 kamery na placu przed dworcem wraz z podłączeniem do sieci monitoringu miejskiego i tablicy systemi informacji pasażerskiej na której będą wyświetlane godziny odjazdów autobusów, tramwajów i pociągów. W planach ważne jest również zagospodarowanie terenów zielonych. Projektant będzie musiał uzyskać szereg zezwoleń oraz m.in. decyzję środowiskową. Dopiero, kiedy dokumentacja projektowa będzie gotowa, miasto będzie mogło ogłosić przetarg na na wybór wykonawcy budowy centrum przesiadkowego i przebudowy ul. Dworcowej.


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości