Wiadomości

Coraz drożej na stacjach paliw

30 kwietnia 2019, 11:44, mk
Myślicie, że paliwo już jest wystarczająco drogie? To mamy dla Was złą informację. Analitycy rynku paliw przewidują kolejne skoki cen. Tym razem podwyżki dotkną też właścicieli diesli.

Ceny paliwa w Gorzowie praktycznie codziennie się zmieniają. Jak na dłoni widać to na wykresie przygotowanym specjalnie dla naszych czytelników. Na stronie gorzowianin.com/paliwa można nie tylko dowiedzieć się o tym, gdzie najtaniej i najdrożej zatankujemy swoje auto, ale też poznać tendencję. Ta niestety od dłuższego czasu jest zwyżkowa.

To nie koniec złych wiadomości. Na majówkę ma być jeszcze drożej. Już teraz na niektórych stacjach benzynowych w Gorzowie cena litra benzyny bezołowiowej 95 przekracza kwotę 5.30… Tak jest np. na BP przy Kasprzaka. Inne, firmowe stacje paliwo to sprzedają niewiele taniej. Shell, Neo, Circle K – tu litr benzyny kupimy za 5.25 – 5.29. Na szczęście są też tańsze stacje typu Faraon, OTL czy Tesco. Tam ceny pb95 nieznacznie przekraczają granicę 5 złotych. Mniej więcej tyle samo za litr paliwa muszą płacić właściciele diesli.

Jak informuje branżowy portal e-patrol, w okresie od Wielkiej Soboty do dzisiaj jesteśmy świadkami zmian zwyżkowych dotyczących wszystkich paliw. Metr sześc. benzyny 95-oktanowej podrożał w tym okresie o 89 zł i kosztuje 4231,6 zł. W przypadku benzyny 98-oktanowej zmiana zwyżkowa w tym czasie wynosiła ponad 65 zł, a aktualna cena tego paliwa to 4453,4 zł. W przypadku diesla paliwo to kosztuje średnio 4216 zł/m sześc., co daje nam zmianę na plus o 55 zł.


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości