Wiadomości

Jesienią ruszy budowa Lidla przy Walczaka

22 kwietnia 2019, 18:30
fot. gorzowianin.com
Prawdopodobnie we wrześniu ruszą pierwsze prace przy budowie nowego dyskontu przy ul. Walczaka w Gorzowie. Na atrakcyjnej działce zostanie wybudowany sklep Lidl wraz z parkingiem, a jego otwarcie jest planowane w pierwszej połowie 2020 roku.

Na początku roku atrakcyjna działka leżąca przy ul. Walczaka i ul. Nylonowej, pomiędzy wieżowcem Stilonu, a pobliską apteką została uporządkowana. To bardzo atrakcyjny teren, którym interesowało się wiele firm, a dla którego zostały wydane warunki zabudowy dla obiektu handlowo-usługowego z pylonem reklamowym wraz z infrastrukturą techniczną i zagospodarowaniem terenu. Działkę od gorzowskiego przedsiębiorcy w 2018 roku kupiła firma Lidl sp. z o.o., która od dłuższego czasu interesowała się tym terenem. Jak dowiedział się portal gorzowianin.com jeszcze w tym roku ruszą pierwsze prace.

- Budowę nowego sklepu Lidl w Gorzowie Wielkopolskim planujemy rozpocząć w ostatnim kwartale 2019 roku. Otwieramy kilkadziesiąt sklepów rocznie i takie tempo ekspansji planujemy utrzymać, rozwijając się w sposób organiczny na terenie całego kraju – komentuje Barbara Dulewicz z biura prasowego Lidl Polska.

Tym samym pierwsze prace przy budowie sklepu ruszą najwcześniej w październiku, a najpóźniej w grudniu. Natomiast budowa sklepu wraz z parkingiem ma potrwać blisko 6 miesięcy, co oznacza że nowy dyskont przy ul. Walczaka powinien zostać otwarty w pierwszej połowie 2020 roku. Będzie to pierwszy sklep tej sieci w tym rejonie, w którym pojawią się nowe miejsca pracy.

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News
Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Coś Cię denerwuje? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Daj nam znać!
tel. +48 450 066 400
Wyślij nam wiadomość poprzez Messengera lub WhatsAppa

Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości