Wiadomości

Jesienią ruszy budowa Lidla przy Walczaka

22 kwietnia 2019, 18:30
fot. gorzowianin.com
Prawdopodobnie we wrześniu ruszą pierwsze prace przy budowie nowego dyskontu przy ul. Walczaka w Gorzowie. Na atrakcyjnej działce zostanie wybudowany sklep Lidl wraz z parkingiem, a jego otwarcie jest planowane w pierwszej połowie 2020 roku.

Na początku roku atrakcyjna działka leżąca przy ul. Walczaka i ul. Nylonowej, pomiędzy wieżowcem Stilonu, a pobliską apteką została uporządkowana. To bardzo atrakcyjny teren, którym interesowało się wiele firm, a dla którego zostały wydane warunki zabudowy dla obiektu handlowo-usługowego z pylonem reklamowym wraz z infrastrukturą techniczną i zagospodarowaniem terenu. Działkę od gorzowskiego przedsiębiorcy w 2018 roku kupiła firma Lidl sp. z o.o., która od dłuższego czasu interesowała się tym terenem. Jak dowiedział się portal gorzowianin.com jeszcze w tym roku ruszą pierwsze prace.

- Budowę nowego sklepu Lidl w Gorzowie Wielkopolskim planujemy rozpocząć w ostatnim kwartale 2019 roku. Otwieramy kilkadziesiąt sklepów rocznie i takie tempo ekspansji planujemy utrzymać, rozwijając się w sposób organiczny na terenie całego kraju – komentuje Barbara Dulewicz z biura prasowego Lidl Polska.

Tym samym pierwsze prace przy budowie sklepu ruszą najwcześniej w październiku, a najpóźniej w grudniu. Natomiast budowa sklepu wraz z parkingiem ma potrwać blisko 6 miesięcy, co oznacza że nowy dyskont przy ul. Walczaka powinien zostać otwarty w pierwszej połowie 2020 roku. Będzie to pierwszy sklep tej sieci w tym rejonie, w którym pojawią się nowe miejsca pracy.

Subskrybuj "Gorzowianin.com" na Google News
Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Może widziałeś wypadek? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Coś Cię denerwuje? Daj nam znać!
redakcja@gorzowianin.com tel. +48 450 066 400

Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości