Wiadomości

Przy Walczaka powstanie nowy dyskont [zdjęcia]

8 lutego 2019, 16:40, ak
fot. gorzowianin.com
Co prawda, nie ma jeszcze pozwolenia na budowę, ale wiemy już co zostanie wybudowane na bardzo atrakcyjnej działce przy ul. Walczaka w Gorzowie, niedaleko wieżowca Stilonu. Teren kupiła firma Lidl sp. z o.o., która od dawna chciała wybudować w tym miejscu swój dyskont.

Jakiś czas temu atrakcyjna działka leżąca przy ul. Walczaka i ul. Nylonowej, pomiędzy wieżowcem Stilonu, a pobliską apteką została uporządkowana. To bardzo atrakcyjny teren, którym interesowało się wiele firm. Portal gorzowianin.com postanowił dowiedzieć się, co powstanie na tej działce.

Jeszcze w ubiegłym roku właściciel terenu, czyli jedna ze spółek należąca do znanego gorzowskiego biznesmena, zwróciła się do miasta o wydanie decyzji o warunkach zabudowy dla planowanej inwestycji. A chodziło o budowę obiektu handlowo-usługowego z pylonem reklamowym wraz z infrastrukturą techniczną i zagospodarowaniem terenu.

Spółka decyzję o warunkach zabudowy uzyskała i atrakcyjna działka została sprzedana. Jak ustalił portal gorzowianin.com teren kupiła firma Lidl sp. z o.o., która od dłuższego czasu interesowała się tą działką. Decyzja o warunkach zabudowy została przeniesiona na rzecz obecnego właściciela działki.

Kiedy ruszy budowa dyskontu przy ul. Walczaka? Tego póki co nie wiadomo. - Na dzień dzisiejszy organ administracji architektoniczo-budowlanej nie wydał pozwolenia na budowę. A także nie jest prowadzone w chwili obecnej żadne postępowanie w sprawie wydania pozwolenia na budowę dla tej działki – komentuje Marta Liberkowska, dyrektor wydziału informacji i promocji Urzędu Miasta Gorzowa.

Lidl, który zostanie wybudowany w przyszłości przy ul. Walczaka, będzie pierwszym dyskontem tej sieci w tym rejonie. Najbliższe sklepy Lidl znajdują się przy ul. Szpitalnej (w odległości 2,5 km), ul. Mickiewicza (2,7 km) oraz ul. Górczyńskiej (3 km).

Fotoreportaż


1/4 Na atrakcyjnej działce powstanie Lidl

1/4 Na atrakcyjnej działce powstanie Lidl

2/4 Na atrakcyjnej działce powstanie Lidl

2/4 Na atrakcyjnej działce powstanie Lidl

3/4 Na atrakcyjnej działce powstanie Lidl

3/4 Na atrakcyjnej działce powstanie Lidl

4/4 Na atrakcyjnej działce powstanie Lidl

4/4 Na atrakcyjnej działce powstanie Lidl

Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości