Przy Walczaka powstanie nowy dyskont [zdjęcia]

8 lutego 2019, 16:40, ak
fot. gorzowianin.com
Co prawda, nie ma jeszcze pozwolenia na budowę, ale wiemy już co zostanie wybudowane na bardzo atrakcyjnej działce przy ul. Walczaka w Gorzowie, niedaleko wieżowca Stilonu. Teren kupiła firma Lidl sp. z o.o., która od dawna chciała wybudować w tym miejscu swój dyskont.

Jakiś czas temu atrakcyjna działka leżąca przy ul. Walczaka i ul. Nylonowej, pomiędzy wieżowcem Stilonu, a pobliską apteką została uporządkowana. To bardzo atrakcyjny teren, którym interesowało się wiele firm. Portal gorzowianin.com postanowił dowiedzieć się, co powstanie na tej działce.

Jeszcze w ubiegłym roku właściciel terenu, czyli jedna ze spółek należąca do znanego gorzowskiego biznesmena, zwróciła się do miasta o wydanie decyzji o warunkach zabudowy dla planowanej inwestycji. A chodziło o budowę obiektu handlowo-usługowego z pylonem reklamowym wraz z infrastrukturą techniczną i zagospodarowaniem terenu.

Spółka decyzję o warunkach zabudowy uzyskała i atrakcyjna działka została sprzedana. Jak ustalił portal gorzowianin.com teren kupiła firma Lidl sp. z o.o., która od dłuższego czasu interesowała się tą działką. Decyzja o warunkach zabudowy została przeniesiona na rzecz obecnego właściciela działki.

Kiedy ruszy budowa dyskontu przy ul. Walczaka? Tego póki co nie wiadomo. - Na dzień dzisiejszy organ administracji architektoniczo-budowlanej nie wydał pozwolenia na budowę. A także nie jest prowadzone w chwili obecnej żadne postępowanie w sprawie wydania pozwolenia na budowę dla tej działki – komentuje Marta Liberkowska, dyrektor wydziału informacji i promocji Urzędu Miasta Gorzowa.

Lidl, który zostanie wybudowany w przyszłości przy ul. Walczaka, będzie pierwszym dyskontem tej sieci w tym rejonie. Najbliższe sklepy Lidl znajdują się przy ul. Szpitalnej (w odległości 2,5 km), ul. Mickiewicza (2,7 km) oraz ul. Górczyńskiej (3 km).

FotoreportażPodziel się


Komentarze


Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości


x