Wiadomości

Park Kopernika zostanie „odświeżony”

17 kwietnia 2019, 11:09
fot. archiwum
Władze Gorzowa szykują się do ogłoszenia przetargu na rewitalizację parku Kopernika. Jeżeli uda się znaleźć wykonawcę, to prace będą musiały zostać zakończone do końca 2019 roku. W parku wyremontowane zostaną ścieżki spacerowe czy zostanie wybudowany nowy plac zabaw.

Miasto powinno w najbliższych tygodniach ogłosić przetarg na rewitalizację parku Kopernika. Co istotne, rewitalizacja parku obejmie tylko część parku od strony kościoła ewangelickiego do Al. Ruchu Młodzieży Niezależnej.

Prace mają objąć przede wszystkim modernizację dwóch głównych alejek w parku. Będzie to ścieżka prowadząca od fontanny w stronę Al. Ruchu Młodzieży Niezależnej oraz ta od ul. Piłsudskiego w kierunku ronda Ofiar Katynia. Oprócz tego zostanie odnowiona zieleń w parku, wyremontowane zostaną gazony zlokalizowane na skrzyżowaniach ścieżek, a do tego zostaną wymienione ławki i kosze na śmieci. Zostanie również wybudowany zupełnie nowy plac zabaw.

Początkowo projekt obejmował budowę wybiegu dla psów, ale ostatecznie z niego zrezygnowano podczas spacerów badawczych z mieszkańcami. Prace nie obejmą również remontu zaniedbanej już fontanny.

Miasto zamierza przeznaczyć na rewitalizację parku ponad 4 mln zł. Z uwagi na dofinansowanie inwestycji, prace w parku Kopernika będą musiały się zakończyć do końca 2019 roku.

Subskrybuj "Gorzowianin.com" na Google News
Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Może widziałeś wypadek? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Coś Cię denerwuje? Daj nam znać!
tel. +48 450 066 400

Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości