Posiadał broń i narkotyki. Został zatrzymany

12 kwietnia 2019, 11:16
fot. Lubuska policja
Policjanci kryminalni z Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie zatrzymali 41-latka poszukiwanego listem gończym. Mężczyzna ukrywał się chcąc uniknąć kary 1,5 roku więzienia za kradzieże, których dokonywał na terenie Polski i Europy. W mieszkaniu mężczyzny policjanci znaleźli kokainę i broń gazową.

Kryminalni z Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie pracowali nad zatrzymaniem 41-latka poszukiwanego w celu odbycia kary blisko 1,5 roku pozbawienia wolności za liczne kradzieże sklepowe i mieszkaniowe dokonywane na terenie Polski i Europy. Dzięki działaniom operacyjnym, kryminalnym udało się ustalić, że poszukiwany mężczyzna może przebywać na terenie Gorzowa.

W czwartek 11 kwietnia w centrum miasta kryminalni zauważyli poszukiwanego 41-latka w zaparkowanym pojeździe marki range rover.

- Policjanci nie tracąc czasu zainterweniowali i zatrzymali mężczyznę, który był kompletnie zaskoczony zatrzymaniem. Podczas czynności dało się zauważyć, że był także bardzo zdenerwowany. Podczas kontroli osobistej okazało się, że 41-latek w kieszeni spodni ma woreczek z białym proszkiem. Była to kokaina – opowiada Mateusz Sławek z zespołu prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie.

Mężczyzna został zatrzymany. Natomiast policjanci w związku z podejrzeniem, że może posiadać więcej narkotyków, przeszukali jego miejsca zamieszkania. Zabezpieczono tam kolejne ilości kokainy, dwie sztuki broni gazowej, wiatrówkę, pieniądze, sprzęt elektroniczny, wagę i woreczki strunowe.

41-latek trafi do więzienia, gdzie spędzi blisko 1,5 roku za wcześniejsze przestępstwa. Jego pobyt w więzieniu może się jednak wydłużyć w związku z posiadaniem narkotyków i broni.


Podziel się


Komentarze


Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości