Przepiłowali kłódkę i uciekli ze szpitala psychiatrycznego

10 kwietnia 2019, 10:14, red
We wtorkowy wieczór czterech mężczyzn uciekło ze szpitala psychiatrycznego przy ul. Walczaka w Gorzowie. Mężczyźni przebywali na oddziale zamkniętym, ale udało się im przepiłować kłódkę zabezpieczającą kratę w oknach. Dwóch mężczyzn udało zatrzymać, dwóch jest wciąż poszukiwanych.

Wszystko działo się we wtorek 9 kwietnia po godz. 21.15 na oddziale psychiatrii sądowej o wzmocnionym zabezpieczeniu dla mężczyzn szpitala przy ul. Walczaka w Gorzowie. W jednym z pomieszczeń przebywało czterech mężczyzn, którzy byli na obserwacji w szpitalu psychiatrycznym. Jednak mężczyźni postanowili uciec ze szpitala.

We wtorkowy wieczór przepiłowali kłódkę na kracie, która znajdowała się w oknie pokoju. Następnie ściągnęli kratę, wyskoczyli przez okno i uciekli. Jak ustalił portal gorzowianin.com dla jednego z mężczyzn, próba ucieczki zakończyła się bardzo szybko. Podczas wyskakiwania przez okno, mężczyzna połamał sobie nogę, więc nie mógł dalej uciekać. Z kolei pozostali trzej mężczyźni zdołali uciec poza teren szpitala.

- Zgłoszenie o ucieczce pacjentów szpitala psychiatrycznego otrzymaliśmy od pracowników po godz. 22. Od razu został ogłoszony alarm w jednostce i w poszukiwania mężczyzn włączyły się policyjne patrole. Po kilkudziesięciu minutach poszukiwań udało się zatrzymać kolejnego mężczyznę przy ul. Koniawskiej w rejonie stacji paliw. Pozostali dwaj mężczyźni zamówili taksówkę w kierunku województwa wielkopolskiego i odjechali. Wciąż trwają och poszukiwania – komentuje Marcin Maludy, rzecznik prasowy Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie.

Jak podkreśla policja, mężczyźni przebywali na oddziale zamkniętym szpitala psychiatrycznego, gdzie nie jest wymagany policyjny dozór. Wszyscy mężczyźni byli pod opieką lekarzy.

Jeden z mężczyzn, który odjechał taksówką jest doskonale znany policji. Był tymczasowo aresztowany za liczne oszustwa, w tym oszustwa matrymonialne. Mężczyzna przebywał w szpitalu na miesięcznej obserwacji.

AKTUALIZACJA

godz. 15.05 - Policjanci z Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie w wyniku działań operacyjnych zlokalizowali i zatrzymali trzeciego mężczyznę na terenie województwa wielkopolskiego. Na wolności przebywa wciąż czwarty mężczyzna, który był tymczasowo aresztowany - mówi Marcin Maludy, rzecznik prasowy Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie.. 

Dziennikarzu! Jeżeli wykorzystujesz w swoich doniesieniach informacje, które przeczytałeś na naszym portalu – podaj proszę źródło. Szanuj naszą pracę!

Podziel się


Komentarze


Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości


x
-->