Wiadomości

Budowa stacji paliw trwa w najlepsze [zdjęcia]

9 kwietnia 2019, 11:04, ak
Pomimo protestów grupy mieszkańców z osiedla Staszica, budowa stacji paliw przy Intermarche cały czas idzie zgodnie z planem. Inwestor liczy, że stację paliw z dwoma dystrybutorami uda się uruchomić już w maju. Natomiast mieszkańcy zapowiadają kolejne protesty.

Chociaż budowa stacji paliw przy ul. Fredry w Gorzowie trwa w najlepsze i inwestor działa zgodnie z prawem, to część mieszkańców ciągle sprzeciwia się tej inwestycji. Warto przypomnieć, że pod sprzeciwem wobec budowy stacji paliw podpisały się 733 osoby oraz Spółdzielnia Mieszkaniowa „Staszica”. Spotkanie w tej sprawie, które odbyło się pod koniec marca w szkole przy Dunikowskiego niewiele pomogło. Wiceprezydent Jacek Szymankiewicz próbował wyjaśnić sytuację mieszkańcom, ale był ciągle przekrzykiwany przez mieszkańców, w tym większości przez starsze osoby, które krzyczały że pójdą do Jaworowicz, aby ta zablokowała budowę stacji paliw.

Pomimo protestów, inwestor buduje stację paliw zgodnie z planem. Obecnie na placu budowy zostały już zamontowane podziemne zbiorniki na paliwo, które są wyposażone we wszelkie niezbędne systemy zabezpieczające i odsysające. Oprócz tego zostało już wybudowane zadaszenie, które będzie znajdowało się nad dwoma dystrybutorami z paliwem. A w trakcie budowy jest pomieszczenie, gdzie będzie można zapłacić za zatankowane paliwo.

Właściciel Intermarche został jednak zmuszony, do przeprojektowania wjazdu do samego marketu jak i na stację paliw. Wszystko przez to, że Spółdzielnia Mieszkaniowa „Staszica” zablokowała żółtymi słupkami wjazd na parking marketu od strony ul. Fredry, więc inwestor zrobił wjazd od strony ul. Wyczółkowskiego. Wjazd na parking sklepu zostanie umożliwiony w momencie, kiedy zakończą się prace przy budowie stacji paliw. Inwestor chciałby, aby stacja paliw została uruchomiona już w maju.

Pomimo tego, że inwestycja jest prowadzona zgodnie z prawem i spełniła wszystkie wymogi formalne, to mieszkańcy nie zamierzają zrezygnować z kolejnych protestów. Na środę 10 kwietnia na godz. 16 na parkingu przy Intermarche zaplanowali kolejny protestu przeciwko budowie stacji paliw.

Fotoreportaż


1/8 Budowa stacji paliw przy Fredry

1/8  Budowa stacji paliw przy Fredry

2/8 Budowa stacji paliw przy Fredry

2/8  Budowa stacji paliw przy Fredry

3/8 Budowa stacji paliw przy Fredry

3/8  Budowa stacji paliw przy Fredry

4/8 Budowa stacji paliw przy Fredry

4/8  Budowa stacji paliw przy Fredry

5/8 Budowa stacji paliw przy Fredry

5/8  Budowa stacji paliw przy Fredry

6/8 Budowa stacji paliw przy Fredry

6/8  Budowa stacji paliw przy Fredry

7/8 Budowa stacji paliw przy Fredry

7/8  Budowa stacji paliw przy Fredry

8/8 Budowa stacji paliw przy Fredry

8/8  Budowa stacji paliw przy Fredry

Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości