Wiadomości

Remont Szczecińskiej za prawie 4 mln zł

25 marca 2019, 15:44, red
fot. archiwum
Cztery firmy chcą zająć się remontem ul. Szczecińskiej w Gorzowie. Urzędnicy właśnie otworzyli oferty, które zostały złożone w przetargu - aż trzy z nich są tańsze od tego co zakładało miasto. Wszystko wskazuje na to, że przetarg wygra najtańsza firma.

Miasto poprzez „Rozbudowę drogi wojewódzkiej nr 130 w ul. Myśliborskiej i ul. Szczecińskiej na odcinku od ronda Szczecińskiego do ul. Mosiężnej” chce, aby dojazd do strefy ekonomicznej był bardziej komfortowy. Władze Gorzowa póki co zrealizowały pierwszy etap inwestycji, który obejmował rozbudowę ul. Myśliborskiej od ronda Szczecińskiego do ul. Chorwackiej, gdzie powstało nowe rondo z wjazdem na os. Europejskie.

Teraz miasto szykuje się do kolejnego etapu prac, który obejmie przebudowę ul. Szczecińskiej na odcinku od węzła S3 do ul. Mosiężnej. Urzędnicy właśnie otworzyli oferty, które wpłynęły do przetargu.

Miasto na przebudowę ul. Szczecińskiej miało przeznaczone 4 mln 902 tys. zł. Swoje oferty do przetargu złożyły aż cztery firmy, z czego trzy były poniżej zakładanego budżetu.

Najniższą ofertę złożyła firma Budomex S.A z podgorzowskiego Deszczna na kwotę 3 mln 987 tys. zł. Następnie firma Infrakom z Kościana zaproponowała 4 mln 652 tys. zł, a firma Eurovia Polska S.A. złożyła ofertę na kwotę 4 mln 668 tys. zł. Z kolei firma Maldrobud z Myśliborza zaoferowała zaoferowała 5 mln 136 tys. zł.

Wszystko wskazuje na to, że przetarg wygra firma Budomex z podgorzowskiego Deszczna, która złożyła ofertę o 915 tys. zł niższą od przewidzianego budżetu na tę inwestycję. Co istotne, firma Budomex, to ten sam wykonawca który zajmował się rozbudową pierwszego odcinka ul. Myśliborskiej i przebudową ul. Szczecińskiej, a w najbliższych tygodniach ma ruszyć z pracami przy przebudowie drogi krajowej nr 22 w ciągu ul. Walczaka, Zawackiej i Łukasińskiego.

Wykonawca będzie musiał zająć się przebudową ul. Szczecińskiej na odcinku niespełna 600 metrów. Początkowo droga miała zostać rozbudowana do dwóch pasów w każdym kierunku, ale ostatecznie ul. Szczecińska pozostanie jednojezdniowa.

Ponadto w ramach prac zostanie przebudowane skrzyżowanie z ul. Mosiężną. Dla kierowców jadących od strony miasta zostanie wydzielony pas do lewoskrętu w ul. Mosiężną. A w rejonie zostanie wyznaczone przejście dla pieszych i przejazd rowerowy. Oprócz tego wykonawca będzie musiał zająć się budową chodników, ścieżki rowerowej i zatok autobusowych. Zostanie również wybudowana kanalizacja deszczowa oraz pojawi się nowe oświetlenie drogowe. Wykonawca będzie zobowiązany do nasadzeń zastępczych po wycince drzew kolidujących z planowaną inwestycją.

Według specyfikacji istotnych warunków zamówienia, wykonawca będzie miał czas do 31 października 2019 roku na rozbudowę ul. Szczecińskiej. Wówczas do rozbudowy pozostanie ostatni odcinek drogi, który będzie obejmował ul. Myśliborską od ronda z ul. Chorwacką do ul. Dobrej, gdzie zostanie wybudowane docelowe rondo.

Subskrybuj "Gorzowianin.com" na Google News
Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Może widziałeś wypadek? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Coś Cię denerwuje? Daj nam znać!
tel. +48 450 066 400

Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości