Ulica Kosynierów Gdyńskich zostanie wyremontowana

16 marca 2019, 16:15, red
fot. Anna Kluwak
Najpóźniej do końca czerwca 2019 roku powinien zostać ogłoszony przetarg na wybór projektanta przebudowy ul. Kosynierów Gdyńskich w Gorzowie. Natomiast same prace miałyby ruszyć w 2020 roku. Jaki będzie zakres inwestycji? To ciągle jeszcze analizują urzędnicy.

Mieszkańcy Gorzowa przy okazji większych remontów w mieście, wielokrotnie wskazywali, że nowa nawierzchnia przydałaby się również na zniszczonej ul. Kosynierów Gdyńskich. Droga ma już dawno za sobą lata świetności, a w wielu miejscach asfalt jest popękanych i są spore dziury.

Dobra wiadomość jest taka, że ul. Kosynierów Gdyńskich doczeka się remontu. Miasto jeszcze w II kwartale 2019 roku (najwcześniej w kwietniu, a najpóźniej w czerwcu) ogłosi przetarg na wybór projektanta przebudowy ul. Kosynierów Gdyńskich na odcinku od wysokości ul. Krzywoustego (koło hotelu Mieszko) do skrzyżowania z ul. Słowiańską i Roosevelta. Natomiast w 2020 roku miałyby ruszyć pierwsze prace.

Co zostanie zrobione w ramach remontu ul. Kosynierów Gdyńskich? Tego jeszcze nie wiadomo, ponieważ miasto nie potrafi jednoznacznie odpowiedzieć jaki będzie dokładnie zakres inwestycji i czy remont obejmie również przebudowę skrzyżowania ul. Kosynierów Gdyńskich – Słowiańskiej – Żwirowej – Roosevelta. Co istotne, przebudowa tego skrzyżowania była zapowiadana już w 2016 roku w ramach programu „Bezpieczny Gorzów” i miała obejmować zmianę geometrii skrzyżowania i przeprogramowanie sygnalizacji świetlnej. Prace miały zostać zrealizowana w 2017 roku, jednak na zapowiedziach się skończyło i inwestycja nie została zrealizowana.

Magistrat na szczegółowe pytania o zakres prac odpowiada krótko. - Obecnie trwa analiza możliwości technicznych, a także kosztowych niezbędnych do realizacji zadania – mówi Wiesław Ciepiela, rzecznik prasowy Urzędu Miasta Gorzowa.

Podziel się


Komentarze


Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości


x
-->