Wiadomości

Czy Pub Studnia zniknie z mapy Gorzowa?

21 marca 2019, 15:50, mk
www.facebook.com/StudniaGorzow
Nie milkną echa po publikacji artykułu na naszym portalu, dotyczącym niskiej reputacji Gorzowa. Właściciele jednego z najbardziej kultowych lokali w Gorzowie głośno mówią o jego likwidacji. Czy Pub Studnia zniknie z mapy naszego miasta po 18 latach działalności?

Jak wyliczają właściciele Pubu Studnia, w ciągu ostatnich lat z mapy Gorzowa zniknęło wiele lokali takich jak: Alibi, Żywiec, Zielony Abażur, Silver, Fahrenheit, Hell Club itd. Czy Studnia podzieli los wielu zamkniętych już lokali rozrywkowych? Może tak się stać, bo jak przekonują właściciele, władze miasta skoncentrowały się tylko i wyłącznie na lokalach położonych na bulwarach. Obecnie proponuje się preferencyjne stawki czynszu dla nowo powstających miejsc, natomiast dla tych funkcjonujących od lat, wysokość czynszu nie podlega żadnym negocjacjom.

- Wielkość opłat ustalona kilkanaście lat temu jest w tym momencie nie do udźwignięcia. Nasze wielokrotne rozmowy z władzami miasta w sprawie obniżki czynszu do stawek obowiązujących obecnie nie przyniosły żadnych rezultatów. Włodarze rozkładają ręce – mówią właściciele.

Studnia istnieje w Gorzowie od kwietnia 2001 roku. Mało kto już pamięta, że w miejscu, w którym mieści się aktualnie Studnia, znajdowały się zdewastowane pomieszczenia po sklepie Uniwersal, które przez prawie 7 lat pozostawały pustostanem i straszyły przechodniów. - Naszym marzeniem było stworzyć lokal, który będzie dostępny dla wszystkich gorzowian. Kosztowało nas to dużo czasu i pracy, nie było łatwo, ale jednak cel, który sobie zamierzyliśmy na początku, udało się osiągnąć – tłumaczą właściciele.

Odrobina dobrej woli władz miasta pozwoliłaby na kontynuację prowadzonej przez Państwa Danutę i Krzysztofa Fijołków działalności. - Obawiamy się, że kolejny kultowy lokal, dla którego poświęciliśmy wiele lat życia, zniknie z mapy naszego miasta. Jednak nie poddajemy się! Walczymy do końca! Co z tego wyniknie, czas pokaże. Liczymy, że uda się utrzymać ten lokal i nasze 18 urodziny nie będą tymi ostatnimi – przekonują.

W sobotę, 13 kwietnia w Studni odbędzie się nietypowa „osiemnastka”. Ma być to impreza pożegnalna – ostatnia w tym lokalu.


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości