Wiadomości

Aqua step na Słowiance

12 lutego 2019, 11:11
archiwum CSR “Słowianka”
Zajęcia w wodzie cieszą się obecnie dużą popularnością, ponieważ są doskonałe zarówno dla zawodowych sportowców jak i amatorów. Podczas zajęć w wodzie niemal nie odczuwasz wysiłku, choć Twoje mięśnie pracują bardzo intensywnie.

Spośród zajęć z zakresu wodnego fitnessu od lutego na basenie Słowianki wprowadzamy NOWOŚĆ -tym razem AQUA STEP.

Aqua step to trening o charakterze wzmacniająco-wytrzymałościowym, którego głównym celem jest modelowanie bioder i pośladków oraz wzmacnianie mięśni brzucha. Zajęcia prowadzone są w wodzie płytkiej z wykorzystaniem platform umieszczonych na dnie basenu..

Wykorzystanie stepu powoduje, że trening jest bardziej urozmaicony. Na  specjalnej platformie wykonuje się pojedyncze kroki a następnie układy choreograficzne. Są to ćwiczenia idealne dla osób, które chcą kształtować i ujędrniać ciało, poprawiać swoją wydolność oraz lubią proste, intensywne ćwiczenia na stepie. Wchodzenie i schodzenie ze stopnia to doskonały trening modelujący głównie dolne partie ciała, aczkolwiek jeśli dodamy obciążenie na ręce, działamy również na górę. Dzięki niezliczonej ilości kombinacji jaką można wykonać na stopniu, jest to wyjątkowo atrakcyjny i urozmaicony trening.

Jak wiadomo ciało ludzkie waży w wodzie o wiele mniej, a więc ćwiczenia w niej wykonywane nie powodują przeciążenia stawów, są bezpieczne i bardzo skuteczne. Przy tym woda stawia duży opór, można podczas tej formy ruchu zwiększyć siłę mięśni w takim samym stopniu, jak podczas wyciskających pot ćwiczeniach na siłowni. Trening w wodzie można stosować przez cały rok.

Podczas gimnastyki w wodzie choć mięśnie będą pracowały bardzo intensywnie, na pewno odczujesz mniejsze zmęczenie, niż na siłowni, a efekt ćwiczeń jest podobny, a nawet lepszy . Woda wspaniale działa na ciało, ujędrnia je, a poprzez wyporność wody ćwiczenia są nieskomplikowane.

Korzyści z uczestnictwa w zajęciach:

  • wyrzeźbienie dolnych partii ciała w stosunkowo krótkim czasie

  • ujędrnienie skóry

  • redukcja cellulitu

  • wzmocnienie mięśni nóg, pośladków i mięśni brzucha

  • poprawa wytrzymałości mięśniowej

  • poprawa kondycji

  • poprawa samopoczucia

Subskrybuj "Gorzowianin.com" na Google News
Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Może widziałeś wypadek? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Coś Cię denerwuje? Daj nam znać!
tel. +48 450 066 400

Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości