Wiadomości

Nie posprzątali po swoim psie, zostali ukarani

20 marca 2019, 15:47, red
fot. archiwum
Na chodnikach, trawnikach czy nawet tuż przed wejściem do klatki schodowej - wszędzie możemy natknąć się na psie odchody. Chociaż właściciele czworonogów powinni posprzątać po swoim pupilu, to większość tego nie robi. Dlatego też straż miejska tylko od początku 2019 roku interweniowała w Gorzowie aż 158 i ukarała mandatami karnymi 30 mieszkańców.

Jeden z mieszkańców Gorzowa postanowił zapytać się urzędników o liczbę wystawionych przez straż miejską mandatów dla właścicieli psów, którzy nie sprzątali po swoich pupilach. Niestety psie odchody możemy spotkać na każdym kroku, chociaż według prawa – właściciele powinni posprzątać po swoich pupilach. Niestety większość tego nie robi i psie odchody leżą na chodnikach, trawnikach czy nawet tuż przed wejściem do klatki schodowej. Wiele osób ignoruje również znaki "zakaz wyprowadzania psów" i czworonogi potrafią załatwiać się tuż pod takim znakiem.

Jak się okazało, tylko od początku 2019 roku do połowy marca straż miejska interweniowała aż 158 raz, z czego aż 30 właścicieli zostało ukaranych mandatem karnym. Strażnicy miejscy mogą wlepić mandat w wysokości nawet 500 zł za nieposprzątanie po swoim psie.

Z kolei w całym 2018 roku straż miejska interweniowała 321, z czego 23 osoby otrzymały mandaty, a jedna sprawa zakończyła się skierowaniem wniosku do sądu o ukaranie właściciela psa. Natomiast w 2017 takich interwencji było 398, 16 mandatów i aż dwa wniosku do sądu o ukaranie.

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News
Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Coś Cię denerwuje? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Daj nam znać!
tel. +48 450 066 400
Wyślij nam wiadomość poprzez Messengera lub WhatsAppa

Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości