Wiadomości

Mniejsze korki na Kosynierów i Słowiańskiej

6 października 2016, 14:43, Anna Warchoł
fot. Anna Warchoł
Skrzyżowanie ulic Kosynierów Gdyńskich, Roosevelta, Słowiańskiej i Żwirowej w Gorzowie zostanie przebudowane. W tym roku zostanie przygotowany projekt, a w przyszłym ruszą prace.

Każdy kierowca jadący w godzinach szczytu ul. Kosynierów Gdyńskich w kierunku skrzyżowania ze Żwirową lub ul. Słowiańską w stronę Roosevetla wie, jakie korki się tam tworzą. Aby przejechać przez skrzyżowanie trzeba odstać nawet 3-4 zmiany świateł.

W połowie 2015 roku pojawił się pomysł przebudowy skrzyżowania w ramach programu „Bezpieczny Gorzów”.  Teraz zostanie w końcu zrealizowany. – Jest to projekt dwuletni. Chodzi o to, że jeszcze w tym roku zajmiemy się projektem inwestycji, a w przyszłym roku jego wykonaniem. Oprócz samej przebudowy geometrii jezdni, zostanie przeprogramowana sygnalizacja świetlna. Chcemy poprawić nie tylko przepustowość skrzyżowania, ale przede wszystkim bezpieczeństwo  – tłumaczy Rafał Krajczyński, miejski inżynier ruchu.

Zatem jak będzie wyglądać to skrzyżowanie w 2017 roku? Na ul. Kosynierów Gdyńskich zostanie utworzony osobny pas do jazdy na wprost oraz lewoskrętu i prawoskrętu. Również na Słowiańskiej z dwóch pasów, miałyby powstać trzy - do skrętu w lewo w ul. Żwirową, jazdy na wprost w ul. Roosevelta oraz jazdy na wprost i skrętu w prawo w Kosynierów Gdyńskich. Tak samo na ul. Żwirowej dwa pasy zostałyby rozszerzone do trzech - osobno do skrętu w lewo w Roosevelta, jazdy na wprost w Kosynierów oraz skrętu w  prawo w Słowiańską.

Subskrybuj "Gorzowianin.com" na Google News
Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Może widziałeś wypadek? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Coś Cię denerwuje? Daj nam znać!
tel. +48 450 066 400

Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości