Wiadomości

Wspólnie posprzątajmy Gorzów

11 marca 2019, 11:02
fot. facebook.com/gorzowtomy
Inicjatywa społeczna „Gorzów To My” zaprasza mieszkańców miasta do wspólnego sprzątania śmieci z terenów zielonych w niedzielę 17 marca. Na początek zostaną posprzątane Sady. Jak podkreślają organizatorzy najważniejsza jest chęć zmienienia swojego otoczenia, które jest zaniedbane i zaśmiecone właśnie przez ludzi.

Nie masz planów na niedzielę 17 marca i chciałbyś zrobić coś dla siebie i swojego otoczenia? Możesz wziąć sprawy dosłownie w swoje ręce i przyłączyć się do wspólnej akcji sprzątania miasta, którą zorganizowała inicjatywa społeczna „Gorzów To My”.

- Gorzów to nasze miasto i to my jako mieszkańcy, jesteśmy odpowiedzialni w największym stopniu za to jak się tu mieszka i żyje. Razem z grupą fajnych ludzi, którym na tym zależy, postanowiliśmy wziąć sprawy w swoje ręce i zaplanowaliśmy sprzątanie. Celem tej akcji jest sprzątanie, ale to nie wszystko. Spotkajmy się, na łonie natury i zobaczmy co się dzieje, kiedy jesteśmy obojętni – tłumaczą organizatorzy akcji.

Dlatego też każdy, kto chciałby przyłączyć się do akcji sprzątania i czuje, że taka akcja ma sens powinien przyjść w niedzielę o godz. 10 na parking koło stacji diagnostycznej przy ul. Walczaka 32 (na przeciw stacji paliw Shell). Na początek zostaną posprzątane Sady. Społecznicy zapraszają do udziału w akcji rodziny z dziećmi.

Każdy z uczestników powinien przynieść swoje rękawice, a jeżeli ktoś nie będzie miał, to będą dostępne na miejscu. Organizatorzy zapewnią worki oraz kontenery na śmieci. Mieszkańcy mogą przynieść swoje picie, jedzenie oraz termos z kawą czy herbatą.

Sprzątanie Sadów to początek. Organizatorzy zapowiadają, że jeżeli będzie zainteresowanie akcją wśród mieszkańców, to kolejne miejsca na terenie Gorzowa zostaną również posprzątane.


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości