Wiadomości

Przejścia podziemne zostaną przebudowane

9 marca 2019, 18:10
fot. archiwum
Zdewastowane przejścia podziemne przy ul. Górczyńskiej i ul. Piłsudskiego mają zostać przebudowane w ramach budowy linii tramwajowej nr 4 na os. Górczyn. Jeżeli uda się znaleźć wykonawcę, to pierwsze prace ruszą w 2020 roku.

O sprawie zaniedbanego, wielokrotnie dewastowanego przejścia podziemnego przy ul. Górczyńskiej i ul. Piłsudskiego pisaliśmy na łamach naszego portalu gorzowianin.com wielokrotnie. Wciąż nieczynne windy, powybijane szyby, niedziałające schody ruchome, odpadające płytki i wszechobecny brud. Mieszkańcy Gorzowa wielokrotnie apelowali, aby przejścia podziemne zostały objęte monitoringiem miejskim, a wandali po prostu karano.

Uwagę na zaniedbane przejścia podziemne przy ul. Górczyńskiej i Piłsudskiego po raz kolejny zwrócił nasz czytelnik Robert, który napisał do urzędników czy jest im po prostu nie wstyd za to jak wyglądają te przejścia i czy zamierzają coś z tym zrobić.

- Niedziałająca winda dla osób niepełnosprawnych, odpadające płytki, a na ścianach wątpliwej wartości graffiti. Do tego schody, które są ruchome tylko z nazwy. Czy nie jest to wstydem dla naszego miasta, to co się dzieje w podziemiach? W nich jest po prostu niebezpiecznie - podkreśla pan Robert, mieszkaniec Gorzowa.

Urzędnicy w odpowiedzi, którą otrzymał nasz czytelnik Robert tłumaczą, że przejścia podziemne są w takim stanie ze względu na kilka czynników. Schody ruchome i windy psują się nie tylko przez warunki atmosferyczne, ale przede wszystkim na skutek działania wandali oraz zabawy wyłącznikiem bezpieczeństwa "stop".

Za rok ma być jednak lepiej, bo oba przejścia podziemne mają zostać przebudowane w ramach inwestycji "Budowa torowiska tramwajowego na odcinku od ronda Ofiar Katynia do ul. Szarych Szeregów". Jeżeli uda się znaleźć wykonawcę inwestycji, to prace budowlane ruszą jeszcze w 2020 roku i potrwają dwa lata.

W ramach inwestycji, w przejściach podziemnych zostanie wykonana renowacja balustrad i zadaszeń schodów. Ponadto ze ścian zostaną zerwane obecne płytki i w ich miejsce pojawią się nowe. Istotną zmianą przy ul. Piłsudskiego będzie to, że przejście podziemne zostanie skomunikowane z przystankami tramwajowymi, które znajdą się w pasie zieleni rozdzielającym jezdnie ul. Piłsudskiego. Zostanie wykonana nowa konstrukcja schodów i winda w rejonie projektowanego torowiska. Z kolei schody ruchome zostaną zlikwidowane i zastąpią je zwykłe schody betonowe. Niestety urzędnicy, póki co, nie mówią czy w wyremontowanych przejściach podziemnych zostaną zainstalowane kamery monitoringu, które będą podłączone do stanowiska w Komendzie Miejskiej Policji w Gorzowie.

Fotoreportaż


1/8 Zdewastowane przejście podziemne

1/8 Zdewastowane przejście podziemne

2/8 Zdewastowane przejście podziemne

2/8 Zdewastowane przejście podziemne

3/8 Zdewastowane przejście podziemne

3/8 Zdewastowane przejście podziemne

4/8 Zdewastowane przejście podziemne

4/8 Zdewastowane przejście podziemne

5/8 Zdewastowane przejście podziemne

5/8 Zdewastowane przejście podziemne

6/8 Zdewastowane przejście podziemne

6/8 Zdewastowane przejście podziemne

7/8 Zdewastowane przejście podziemne

7/8 Zdewastowane przejście podziemne

8/8 Zdewastowane przejście podziemne

8/8 Zdewastowane przejście podziemne

Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości