Wiadomości

Kilometrowy korek na Piaskach

8 marca 2019, 09:35, red
fot. czytelniczka Patrycja
Dwa dni wystarczyły, aby zobaczyć, co będzie działo się już w kwietniu. Zamknięcie skrzyżowania Chodkiewicza-Kazimierza Wielkiego spowodowało, że z Piasków szybciej byłoby wydostać się na pieszo, niż samochodem.

Ostatnie godziny to zapowiedź tego, co będzie działo się na osiedlu Piaski już w kwietniu. I tak będzie przez 4 miesiące, bo tyle trwać ma kolejny etap robót. Według harmonogramu, 1 kwietnia firma Eurovia ruszy z przebudową drogi na odcinku od ul. Chodkiewicza do ul. Kukuczki. Trzeci etap remontu ruszy 1 sierpnia 2019 roku i będzie obejmował odcinek od ul. Kukuczki do ul. Czarnieckiego. Obecnie skrzyżowanie Chodkiewicza-Kazimierza Wielkiego zamknięte jest w dniach 7-8 marca.

Już teraz wyraźnie widać, że nawet zamontowanie sygnalizacji świetlnej na skrzyżowaniu Owocowa-Wyszyńskiego nic nie dało. Droga przez mostek na Kłodawce jest jedynym sensownym wyjazdem z osiedla Piaski. - Wyjazd na mostek to korek nie wiadomo gdzie się kończy, żeby dojechać do świateł na skrzyżowaniu – opisuje sytuację nasz czytelnik Adrian. Faktycznie, na zdjęciach widać, że sznur pojazdów, które chcą wyjechać z osiedla Piaski, sięga do skrzyżowania z ulicą Kukuczki, czyli do przejazdu przez tory. Zmierzyliśmy – jest to odcinek blisko kilometrowy.

Jest też możliwość wyjazdu poprzez ulicę Błotną, ale jak informują nasi czytelnicy, tam również sytuacja wygląda podobnie. - Ulica Błotna wygląda gorzej, niż na Wszystkich Świętych – dodaje nasz czytelnik. - Może moglibyście zasugerować władzom miasta, żeby Błotna była na pierwszeństwie ze żwirową, bo stąd nigdy nie wyjedziemy. Kierowcy jadący ulicą Żwirową nie mają najmniejszej ochoty nas wpuścić – pisze czytelnik.

Jest jeszcze czas, aby zmodyfikować organizację ruchu, która ma obowiązywać na osiedlu Piaski od kwietnia. Doświadczenia z ostatnich godzin wyraźnie pokazały, przez jedno wąskie gardło, jakim jest niewątpliwie mostek na Kłodawce, nie jest w stanie przejechać tak ogromna ilość pojazdów. Dzisiejsza sytuacja na drogach dojazdowych ewidentnie pokazuje, że wybudowanie ulicy Kamiennej, czyli północnej obwodnicy Gorzowa jest pilnie potrzebne.


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości