Runęła ściana budynku [film]

4 marca 2019, 21:27, red
fot. Anna Kluwak
Wichura dała się we znaki w poniedziałkowy wieczór w Gorzowie i okolicach. Strażacy wyjeżdżali do kilkunastu interwencji. Wśród nich do zawalonej ściany jednego z budynków przy ul. Sulęcińskiej.

W poniedziałkowy wieczór 4 marca strażacy z Państwowej Straży Pożarnej w Gorzowie oraz Ochotniczych Straży Pożarnych z okolicznych gmin mieli pełne ręce roboty. Wszystko przez wichurę, jaka przeszła nad naszym regionem. Wiatr osiągał w porywach nawet 100 km/h.

Strażacy wyjeżdżali do kilkunastu zdarzeń. W Wojcieszycach silny wiatr zerwał linie energetyczne, w Boleminie na drodze krajowej nr 22 zostało powalone drzewo, a w Gliniku wiatr uszkodził dach w budynku mieszkalnym. Wśród nietypowych zdarzeń był samochód ciężarowy, któremu konar drzewa wbił się w naczepę.

Jednak do jednego z najpoważniejszych zdarzenia doszło po godz. 19 przy ul. Sulęcińskiej w Gorzowie. Strażacy dostali zgłoszenie dotyczące zwalenia się jednej ze ścian budynku mieszkalno-gospodarczego.

- Wskutek silnych porywów wiatru runęła ściana szczytowa budynku. Po przyjeździe na miejsce zdarzenia sprawdziliśmy czy pod gruzami nikt się nie znajduje. Na szczęście nikomu nic się nie stało, a kobieta która mieszkała w domu na szczęście znajdowała się po drugiej stronie budynku i nie odniosła obrażeń. Teraz przystąpimy do zabezpieczenia budynku i rozbiórki komina, aby nie doszło do dalszego zawalenia się ściany – opowiada Grzegorz Rojek, dowódca Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 2 w Gorzowie będą zabezpieczać budynek i przeprowadzą rozbiórkę komina, aby nie doszło do dalszego zawalenia się budynku.

Strażacy zabezpieczą tren działań. Na miejscu znajduje się również inspektor nadzoru budowlanego i policja.


Podziel się


Komentarze


Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości