Kolejne zmiany na kolei

18 lutego 2019, 12:13, Marcin Kluwak
Do Gorzowa nie dojedzie jeszcze TLK Bory Tucholskie. Od 10 marca nastąpi korekta rozkładu jazdy pociągów i w związku z tym nastąpią spore zmiany w godzinach odjazdu poszczególnych pociągów. Warto już dziś sprawdzić nowy rozkład jazdy.

W komunikacji dalekobieżnej nie zmieni się wiele, jeżeli chodzi o ilość pociągów. Od 10 marca z Gorzowa miał odjeżdżać dodatkowy pociąg do Gdyni – TLK Bory Tucholskie. Takie były plany, ale ze względu na kolejne opóźnienia w remoncie gorzowskiej estakady (pisaliśmy o tym TUTAJ), pociąg dalej będzie kursował jedynie na trasie Piła – Gdynia. Pozostają nam trzy pociągi uruchamiane przez PKP Intercity: TLK Kociewie do Gdyni, TLK Warta do Lublina oraz IC Gałczyński do Warszawy. Największa zmiana czeka tych, którzy podróżują IC Gałczyński. Od 10 marca 2019 pociąg z Gorzowa odjeżdżać będzie aż 50 minut później (16:30 zamiast 15:40). 15 minut później z naszego miasta odjeżdżać będzie też TLK Warta (6:49 zamiast 6:34). Odjazd TLK Kociewie do Gdyni będzie skorygowany zaledwie o 2 minuty (6:45 zamiast 6:43).

W komunikacji regionalnej również nie zmieni się ilość połączeń. Wciąż na trasie Kostrzyn-Krzyż kursować będzie 9 par pociągów. Pierwszy z nich w kierunku Krzyża odjeżdżać będzie o 6:13 (ze stacji Gorzów Wielkopolski Wschodni), a ostatni o 22:29. Pięć z tych kursów od 10 marca 2019 będzie odjeżdżać z Gorzowa wcześniej. Największa korekta nastąpi w przypadku pociągu regio Kłodawka. Odjedzie on ze stacji Gorzów Wielkopolski Wschodni o 20 minut wcześniej (9:11, zamiast 9:31). Cztery pozostałe kursy odjeżdżać będą z Gorzowa kilka minut później. Podobna sytuacja jest w przypadku połączeń na trasie Gorzów Wielkopolski – Kostrzyn, gdyż pociągi te są ze sobą skomunikowane.

Kilkuminutowe korekty odjazdu pociągów będą też na trasie Gorzów Wielkopolski – Zielona Góra. Przewozy Regionalne uruchamiają na tej trasie 5 par pociągów. Pierwszy z Gorzowa wyjedzie o 5:22, a ostatni o 19:31.


Podziel się


Komentarze


Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości


x
-->