Wiadomości

Remont estakady z kolejnym poślizgiem

14 lutego 2019, 14:50, Marcin Kluwak
Najpierw miał być wrzesień 2018, później termin przełożono na grudzień. Pod koniec roku okazało się, że wykonawca potrzebuje jeszcze trzech miesięcy. Termin oddania do użytku odnowionej estakady przesunięto tym razem na czerwiec.

Rozpoczęty w 2016 roku remont gorzowskiej estakady planowo miał zostać zakończony we wrześniu ubiegłego roku. Dziś (14 lutego 2019) PKP PLK ogłosiło, że będzie kolejne opóźnienie. Trzeci raz przesunięto termin zakończenia pracy i wznowienia kursowania pociągów na odcinku Gorzów – Gorzów Wielkopolski Wschodni. Tym razem jest to czerwiec 2019.

Jak informuje PKP PLK, na dwukilometrowej estakadzie zakończyło się układanie specjalnych płyt i betonowanie toru bezpodsypkowego. Prace, by uzyskać właściwy efekt, mogły być wykonywane tylko w odpowiednich warunkach. Obecnie montowany jest specjalny rozjazd łukowy przed zjazdem z estakady na stację. Wcześniej wykonano prace budowlane na koronie estakady i w niszach, które wymagały specjalnej technologii i dokładnego przygotowania setek ton zbrojenia i betonu. Na stacji Gorzów Wielkopolski gotowa jest nowa płyta żelbetowa (strop) pod peronami nr 1 i 2 oraz nad tunelem dworcowym, tzn. przejściem z holu dworca na perony. Trwają prace na peronach nr 1 i 2. Przygotowywane jest wyposażenie, wiaty oraz oświetlenie.

W marcu mają zostać wykonane tzw. próby obciążeniowe. Te obowiązkowe badania przeprowadzone będą po odbiorze technicznym toru na odcinku Gorzów Wielkopolski Wschodni – Gorzów Wielkopolski oraz w toru nr 2 na stacji Gorzów Wielkopolski.

Do czerwca, tak jak obecnie, pociągi będą dojeżdżać do przystanku Gorzów Wielkopolski Wschodni. Na odcinku Gorzów Wielkopolski Wschodni – Gorzów Wielkopolski będzie komunikacja autobusowa. Wykonawca, konsorcjum, którego liderem jest firma Intercor, nie zdążyło przygotować bezpiecznego dojścia z dworca na peron. PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. oceniły, że pomimo wcześniejszych zapewnień wykonawcy, realny termin przywrócenia ruchu pociągów to czerwiec. Informację taką otrzymali przewoźnicy.

Subskrybuj "Gorzowianin.com" na Google News
Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Może widziałeś wypadek? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Coś Cię denerwuje? Daj nam znać!
tel. +48 450 066 400

Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości