Wiadomości

Kiedy nowe tramwaje wyjadą na ulice Gorzowa?

10 lutego 2019, 17:37
fot. Anna Kluwak
Wiadomo, że nowoczesne tramwaje od Pesy będą przywożone do Gorzowa partiami. Pierwsze cztery sztuki przyjadą w kwietniu, kolejne pięć w maju i czerwcu. Niestety niepewny jest termin, kiedy tramwaje wyjadą na ulice miasta, aby wozić pasażerów. Początkowo mówiono o czerwcu, ale teraz bardziej realny jest wrzesień.

Pierwsze nowoczesne tramwaje od Pesy przyjadą do Gorzowa w kwietniu 2019 roku. Na początek będą to cztery tramwaje, kolejne pięć sztuk przyjedzie w maju oraz w czerwcu. O tym, kiedy pierwsze tramwaje trafią do naszego miasta informowaliśmy w tekście "Gorzów z nowymi tramwajami od Pesy już w kwietniu!".

Wówczas prezes Miejskiego Zakładu Komunikacji Roman Maksymiak zapowiadał, że chciałby aby kursy pasażerskie na linii tramwajowej nr 1 na trasie "Wieprzyce - Dowgielewiczowej" zostały wznowione pod koniec czerwca 2019. Niestety ta data nie zostanie prawdopodobnie dotrzymana.

Wszystko wskazuje na to, że pierwsze tramwaje wyjadą w regularne kursy pasażerskie na początku września. Początkowo MZK planowało, że linia tramwajowa nr 1zostanie uruchomiona pod koniec czerwca, jednak ul. Sikorskiego w tym czasie dalej ma być placem budowy i tramwaje tamtędy po prostu nie przejadą.

Dlatego też MZK musi mocno zaktualizować swoje plany co do przywrócenia komunikacji tramwajowej w mieście. Jednak zanim tramwaje wyruszą na swoje trasy, będą musiały wykonać przejazdy testowe.

Wiadomo, że nowe tramwaje będą testowane na torowisku przy ul. Kostrzyńskiej i Al. 11 Listopada. Chociaż sama ul. Kostrzyńska będzie jeszcze placem budowy, to torowisko tramwajowe będzie do tego czasu gotowe i nowe pojazdy będą mogły z niego korzystać.

- Wszystkie tramwaje muszą przejechać określoną ilość kilometrów Jeżeli będzie jakakolwiek usterka, wówczas zostanie ona naprawiona przez wykonawcę, a my będziemy musieli zaczynać testy od nowa. Ponadto wszystkie tramwaje będą musiały przejść odbiory końcowe. Obecnie w Bydgoszczy szkoli się naszych 10 pracowników, którzy będą obsługiwali nowe tramwaje od Pesy – mówi Roman Maksymiak, prezes Miejskiego Zakładu Komunikacji w Gorzowie.

Warto przypomnieć, że odświeżanych i malowanych jest również 9 "helmutów", które po zakończeniu remontu ul. Kazimierza Wielkiego i ul. Chrobrego będą jeździły na os. Piaski z uwagi na to, że tylko tam pozostanie jedyna pętla tramwajowa w mieście.

Subskrybuj "Gorzowianin.com" na Google News
Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Może widziałeś wypadek? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Coś Cię denerwuje? Daj nam znać!
redakcja@gorzowianin.com tel. +48 450 066 400

Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości