W Gorzowie jeszcze bez podwyżek

18 lutego 2019, 09:26, mk
Gorzów ma 875 miejsc parkingowych, na których pobierane są opłaty. Miasto, ze względu na wciąż trwające remonty podwyżek wprowadzać nie chce. Jednak coraz więcej samorządów planuje skorzystać z rozwiązań, jakie dał im parlament.

Dla przykładu – od jesieni w Krakowie godzina parkowania w ścisłym centrum miasta może kosztować nawet 8 złotych! - To duża zmiana. Do tej pory maksymalne stawki za parkowanie nie mogły być wyższe niż 3 zł za pierwszą godzinę. W przypadku drugiej i trzeciej godziny stawka może wzrosnąć o 20 proc., a potem wraca do poziomu za pierwszą godzinę. Takie limity obowiązują od kilkunastu lat, na początku obecnego wieku zostały wpisane do ustawy i skutecznie wiązały ręce samorządom – informuje portal transport-publiczny.pl

Teraz samorządowcy przygotowują uchwałę, która drastycznie podniesie koszty parkowania w centrum Krakowa. 8 zł kosztować ma pierwsza godzina parkowania, 9.6 zł – druga i 11,4 zł za trzecią godzinę parkowania.

Na szczęście w Gorzowie nikt nie myśli o podwyżce opłat za parkowanie. - Trwają remonty, odebraliśmy mieszkańcom sporą liczbę miejsc parkingowych i w tej sytuacji na pewno nie będzie żadnych zmian. Kiedy będziemy mieli już odpowiednią infrastrukturę, nowe drogi i ścieżki rowerowe, to będzie można zastanowić się nad utworzeniem nowej strefy, ale na pewno nie za takie pieniądze – komentuje Jacek Wójcicki, prezydent Gorzowa.

W Gorzowie jest obecnie 875 miejsc parkingowych i 70 kopert dla osób niepełnosprawnych. Sześciu kontrolerów SPP pilnuje, abyśmy nie uchylali się od płacenia za postój pojazdu. W 2018 roku wystawionych zostało ponad 16 tysięcy wezwań do zapłaty. W biurze SPP rozliczono 9715 wezwań, natomiast do egzekucji administracyjnej skierowano blisko 6400 wezwań.


Podziel się


Komentarze


Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości