Wiadomości

Co z przystankiem przy Dowgielewiczowej?

13 lutego 2019, 14:35, ak
Urzędnicy wraz z policją i Miejskim Zakładem Komunikacji w Gorzowie zastanawiają się co zrobić w sytuacji, kiedy tymczasowy przystanek przy skrzyżowaniu ul. Walczaka i Dowgielewiczowej zlikwidowany. Pod uwagę branych jest kilka rozwiązań, w tym m.in. nowa lokalizacja przystanku.

W piątek 8 lutego została podjęta decyzja o likwidacji tymczasowego przystanku autobusowego "Dowgielewiczowej" przy skrzyżowaniu ul. Walczaka i Dowgielewiczowej. Taką decyzję podjął miejski inżynier ruchu po konsultacjach z gorzowską drogówką i pracownikami Miejskiego Zakładu Komunikacji.

Przystanek został zlikwidowany, ponieważ znajdował się tuż przejściem dla pieszych, gdzie dochodziło codziennie do kilkunastu niebezpiecznych sytuacji. Autobusy MZK zatrzymywały się na tymczasowym przystanku, a pasażerowie wysiadający z autobusu szli na pasy, aby przejść na drugą stronę ulicy. Niestety, w wielu przypadkach musieli uważać, aby nie zostać potrąconym przez kierowców samochodów osobowych, którzy wyprzedzali lub omijali autobus – nie dość, że robili to przejeżdżając podwójną linię ciągłą, na oznakowanym przejściu dla pieszych, to jeszcze tuż przed skrzyżowaniem.

Ankieta

Przystanek przy skrzyżowaniu ul. Walczaka i Dowgielewiczowej

  • Powinien zostać przywrócony21.12%
  • Trzeba zmienić lokalizację24.02%
  • Trzeba wybudować zatoczkę26.5%
  • Lepiej przenieść go w boczną uliczkę4.76%
  • Nie jest potrzebny w tym miejscu17.18%
  • Nie mam zdania6.42%
Ankieta zakończona. Dziękujemy!
Oddanych głosów: 483

Dlatego też przystanek został zlikwidowany a urzędnicy wraz z Miejskim Zakładem Komunikacji zaczęli zastanawiać się nad tym, gdzie zlokalizować nowy przystanek. We wtorek 12 lutego odbyło się specjalne spotkanie podczas którego analizowano tymczasowe rozwiązania – należy pamiętać o tym, że kiedy tramwaje wrócą na ulice Gorzowa, wówczas przestanie jeździć autobusowa komunikacja zastępcza m.in. właśnie w kierunku ul. Dowgielewiczowej.

- Będzie potrzebne jeszcze kolejne spotkanie konsultacyjne w tej sprawie, ponieważ wczoraj nie zapadły ostateczne decyzje. Brane jest pod uwagę kilka rozwiązań, teraz trzeba zastanowić się nad tym, które będzie najlepsze. Rozwiązanie tej sprawy powinniśmy poznać w ciągu najbliższych kilku dni – komentuje Wiesław Ciepiela, rzecznik prasowy Urzędu Miasta Gorzowa.

Pomysłów jest kilka, a wśród nich to, aby autobusy MZK wjeżdżały w ul. Dowgielewiczowej, gdzie miałby zostać ustawiony tymczasowy przystanek. Następnie autobusy miałyby zawracać na skrzyżowaniu ul. Korcza i Dowgielewiczowej. Kolejną propozycją jest wybudowani zatoczki autobusowej, ale to wiąże się nie tylko z dodatkowymi kosztami, ale również znalezieniem odpowiedniego miejsca. Urzędnicy biorą pod uwagę również to, że przy ul. Dowgielewiczowej w ogóle nie będzie tymczasowego przystanku autobusowego, a mieszkańcy ul. Dowgielewicowej, Korcza i Papuszy będą musieli iść na przystanek na rondo Gdańskie lub koło szpitala na Walczaka.

Subskrybuj "Gorzowianin.com" na Google News
Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Może widziałeś wypadek? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Coś Cię denerwuje? Daj nam znać!
tel. +48 450 066 400

Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości