Wiadomości

Gorzów z nowymi tramwajami od Pesy już w kwietniu!

9 stycznia 2019, 11:29, ak
Po prawie 2 latach przerwy ponownie zostanie przywrócone funkcjonowanie trakcji tramwajowej w Gorzowie. Miejski Zakład Komunikacji planuje uruchomienie linii tramwajowej nr „1” w relacji „Wieprzyce – Dowgielewiczowej” w czerwcu 2019 roku. Jednak pierwsze tramwaje przyjadą do Gorzowa już w kwietniu 2019 roku.

Jesienią 2017 roku mieszkańcy Gorzowa pożegnali tramwaje i od tamtej pory korzystają wyłącznie z autobusów komunikacji miejskiej. Po prawie 2-letniej przerwie na gorzowskie ulice mają wrócić tramwaje i to nie byle jakie, ale nowoczesne, niskopodłogowe pojazdy Pesy. Miasto zamówiło od bydgoskiej Pesy 14 nowoczesnych tramwajów za kwotę 115 mln zł.

Pierwszy tramwaj miał przyjechać do Gorzowa w styczniu 2019 roku, jednak wiadomo, że z powodu remontu torowisk tak się nie stanie. Portal gorzowianin.com ustalił, że pierwsze nowoczesne tramwaje pojawią się w mieście w kwietniu 2019 roku i nie będzie to jeden pojazd, ale cztery.

- Pierwsze tramwaje w liczbie czterech sztuk przyjadą do naszego miasta już w kwietniu. Wówczas zaczną się testy nowych pojazdów, które muszą wykonać przejazdy testowe i przejechać określoną ilość kilometrów. Jeżeli będzie jakakolwiek usterka, wówczas zostanie ona naprawiona przez wykonawcę, a my będziemy musieli zaczynać testy od nowa. Wszystkie tramwaje będą musiały przejść odbiory końcowe. Obecnie w Bydgoszczy szkoli się naszych 10 pracowników, którzy będą obsługiwali nowe tramwaje od Pesy – mówi w rozmowie z portalem gorzowianin.com Roman Maksymiak, prezes Miejskiego Zakładu Komunikacji w Gorzowie.

Prezes Maksymiak zdradza, że kolejne pięć tramwajów przyjedzie do Gorzowa w maju oraz w czerwcu – tak, aby pod koniec czerwca 2019 uruchomić normalne, pasażerskie kursy. Miejski Zakład Komunikacji planuje pod koniec czerwca uruchomić linię tramwajową nr 1 na trasie „Wieprzyce – Dowgielewiczowej”.

- Tramwaj nie pojedzie na Silwanę, ponieważ tam będą prowadzone prace wiążące się z rozbudową drogi krajowej nr 22 oraz na Piaski, ponieważ tam jest realizowana przebudowa ul. Kazimierza Wielkiego, a w przyszłym roku będzie przebudowywany deptak na Chrobrego. Dlatego też w te miejsca będzie kursowała autobusowa komunikacja zastępcza – komentuje prezes Maksymiak.

Zanim jednak tramwaje na stałe wrócą do kursowania po Gorzowie, Miejski Zakład Komunikacji planuje kampanię informacyjną, która ma wszystkim przypomnieć i przygotować do powrotu tramwajów. 

Subskrybuj "Gorzowianin.com" na Google News
Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Może widziałeś wypadek? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Coś Cię denerwuje? Daj nam znać!
tel. +48 450 066 400

Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości