Wiadomości

W marcu ruszy program Złota Rączka dla Seniora

23 stycznia 2019, 17:13
Urzędnicy szukają obecnie organizacji, która zajmie się realizacją programu „Złota Rączka dla Seniora”, w ramach którego mieszkańcy Gorzowa po 60 roku życia będą mogli skorzystać z bezpłatnej pomocy w drobnych naprawach. Program ma ruszyć w marcu 2019 roku i kosztować 60 tys. zł.

Miasto szuka organizacji pozarządowej, która zajęłaby się realizacją programu "Złota Rączka dla Seniora" w 2019 roku na terenie Gorzowa. Chodzi o bezpłatną pomoc dla mieszkańców Gorzowa po 60 roku życia, którzy są nieaktywni zawodowo, ze szczególnym uwzględnieniem osób samotnych i niepełnosprawnych.

Zakres pomocy ma obejmować drobne naprawy, niewymagające natychmiastowej interwencji, specjalistycznej wiedzy lub uprawnień, jak również niepociągające za sobą dużych nakładów finansowych. Naprawy będę wykonywane wyłącznie w mieszkaniu osoby proszącej o pomoc.

Chętne organizacje muszą złożyć ofertę w dedykowanym narzędziu elektronicznym witkac.pl w terminie do 13 lutego 2019 roku do godz. 15.00, a oprócz tego ofertę w wersji papierowej wraz z załącznikami również do 13 lutego w kancelarii ogólnej Urzędu Miasta Gorzowa przy ul. Sikorskiego 3-4. Dotacja zostanie przyznana na podstawie otwartego konkursu ofert w drodze wybory najkorzystniejszej oferty po podjęciu decyzji przez prezydenta Gorzowa.

Program ma być realizowany od marca do grudnia 2019 roku. Miasto na ten cel ma zapisane w budżecie 60 tys. zł. Zgłoszenia będą przyjmowane telefonicznie lub mailowo od poniedziałku do piątku. Koszt usługi Złotej Rączki nie może jednorazowo przekroczyć 150 zł. Na życzenie seniora, zakup niezbędnych materiałów do wykonania prac dokonywać będzie Złota Rączka. Do wartości 30 zł będzie to pokrywane z dotacji, natomiast powyżej kwoty 30 zł będzie to na kosz osoby ubiegającej się o pomoc.

Czym będzie zajmować się Złota Rączka?

Złota Rączka będzie mogła zająć się wymianą żarówek, wymianą gniazdek i włączników elektrycznych, wymianą uszczelek w przeciekających kranach, wymianą pokręteł baterii, słuchawek i węży prysznicowych. A także udrożnieniem zatkanego odpływu, wymianą wężyków, syfonu, spłuczki, rury lub deski sedesowej czy też uszczelnienia przecieków silikonem i odpowietrzenia kaloryferów.

Ponadto w ramach usług, Złota Rączka będzie mogła zająć się montażem lub wymianą zamków, zasuw, łańcuchów drzwiowych, wymianą klamek lub montażem i demontażem mebli. Oprócz tego seniorzy będą mogli liczyć na naprawę lub wymianę zawiasów drzwi i drzwiczek, wymianą gałek i uchwytów, zawieszeniem obrazów, luster, rolet, półek i karniszy, uszczelnieniem okien i drzwi. A także uzupełnieniem drobnych ubytków w tynku i pomalowaniu ubytków.

Powstanie Złotej Rączki to pomysł radnych Platformy Obywatelskiej oraz Stowarzyszenia Pomocy Bliźniemu im. Brata Krystyna. - Chcieliśmy, aby miasto wsparło osoby starsze, które nie radzą sobie już z pewnymi naprawami domowymi. A fachowiec opłacany przez miasto zająłby się drobnymi sprawami takimi jak naprawa cieknącego zlewu, wymiana żarówki czy naprawa zawiasów w szafce – tłumaczy Robert Surowiec, radny Platformy Obywatelskiej.

Subskrybuj "Gorzowianin.com" na Google News
Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Może widziałeś wypadek? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Coś Cię denerwuje? Daj nam znać!
tel. +48 450 066 400

Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości