Wiadomości

Nowa karetka dla szpitala

11 stycznia 2019, 18:56, inf. prasowa
Wielospecjalistyczny Szpital Wojewódzki w Gorzowie Wlkp. wzbogacił się o nową karetkę do transportu pacjentów. To nowoczesny samochód wyposażony w wysokoprężny silnik i 6-stopniową automatyczną skrzynię biegów. Ambulans kosztował niespełna 400 tysięcy złotych. Pieniądze na jego zakup pochodzą ze środków własnych szpitala.

Najnowsza karetka transportowa to Mercedes Sprinter wyposażona m.in. w nowoczesne nosze karetkowe, które świetnie poradzą sobie w trudnym, nawet grząskim terenie. Mogą być nimi transportowani nawet bardzo otyli pacjenci. Ich maksymalne dopuszczalne obciążenie to aż 227 kg.

Wewnątrz pojazdu znajduje się także antypoślizgowa podłoga, fotel obrotowy wyposażony w bezwładnościowe trzypunktowe pasy bezpieczeństwa, zestaw szafek i półek z zabezpieczeniem przed niekontrolowanym wypadnięciem umieszczonych tam przedmiotów. Jest też centralna instalacja tlenowa, mechaniczna podstawa pod nosze i panel sterujący informujący o temperaturze w przedziale medycznym, na zewnątrz pojazdu, oraz o temperaturze wewnątrz termoboxu czyli „pojemnika” do przechowywania płynów infuzyjnych. W przedziale medycznym jest też miejsce do zamocowania dodatkowego sprzętu medycznego jak np. ssak elektryczny. Kierowcy ambulansu pracę z pewnością ułatwi kamera cofania.

- Bardzo w to wierzymy, że pacjenci, którzy będą korzystać z tej karetki będą czuli się komfortowo i przede wszystkim bezpiecznie – mówił prezes szpitala Jerzy Ostrouch.

 

Fotoreportaż


1/4 Nowa karetka rozpoczyna pracę

1/4 Nowa karetka rozpoczyna pracę

2/4 Nowa karetka rozpoczyna pracę

2/4 Nowa karetka rozpoczyna pracę

3/4 Nowa karetka rozpoczyna pracę

3/4 Nowa karetka rozpoczyna pracę

4/4 Nowa karetka rozpoczyna pracę

4/4 Nowa karetka rozpoczyna pracę

Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości