Wiadomości

Gorzów zebrał prawie 300 tys. zł podczas WOŚP

14 stycznia 2019, 09:48, red
fot. archiwum
Zakończyło się liczenie pieniędzy zbieranych na ulicach Gorzowa oraz tych z licytacji na scenie podczas finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Co prawda rekordu nie udało się pobić, ale zebrano łącznie 298 tys. zł.

W niedzielę 13 stycznia na ulicach Gorzowa kwestowało ponad 500 wolontariuszy z trzech sztabów - przy Klubie u Szefa, w Zespole Szkół Gastronomicznych, w Szkole Podstawowej nr 2. Najmłodszy wolontariusz miał siedem miesięcy, a najstarszy 65 lat.

Podczas tegorocznego finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy zebrano 298 tys. zł, w tym ponad 22 tys. zł zebrano podczas licytacji na scenie głównej WOŚP w Gorzowie. Największą popularnością cieszyła się licytacja śniadania z prezydentem Jackiem Wójcicki. Pan Krzysztof wraz z żoną zapłacił 2,1 tys. zł za śniadanie, które przygotuje prezydent Gorzowa u niego w domu. Sztab przy Klubie u Szefa zebrał 170 tys. zł (w tym licytacje), w Zespole Szkół Gastronomicznych uzbierano 74 tys. zł, w Szkole Podstawowej nr 2 udało się zebrać 54 tys. zł.

Gorzowianie zebrali o 24 tys. zł mniej, niż w 2018 roku, kiedy udało się uzbierać rekordową sumę 322 tys. zł. Wówczas z licytacji fantów zebrano ponad 27 tys. zł.


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości