Wiadomości

Zima pojawiła się w Gorzowie

11 stycznia 2019, 11:13, red
fot. Marcin Kluwak
Od rana w Gorzowie pada śnieg. To dobra wiadomość zwłaszcza dla dzieci, które dzisiaj rozpoczynają ferie zimowe. Jednak kierowcy muszą uważać, bo na drogach jest ślisko. Co prawda główne drogi są przejezdne, ale na bocznych - osiedlowych zalega cienka warstwa śniegu.

IMGW od piątkowego poranka ostrzegało przed intensywnymi opadami śniegu na terenie całego województwa lubuskiego. Ponadto opady mają być marznące, a drogi śliskie. W piątek śnieg zaczął padać również w Gorzowie.

Początkowo opady śniegu były słabe, jednak przed godz. 11 zaczęło już intensywnie sypać na terenie całego Gorzowa. To dobra wiadomość zwłaszcza dla dzieci i młodzieży, która rozpoczyna dzisiaj ferie zimowe.

Według prognoz pogody ujemne temperatury i opady śniegu mają utrzymać się do popołudnia. Mocno sypać ma również w godz. 15-16. Później opady śniegu mają zastąpić opady deszczu ze śniegiem, a temperatury wzrosną do około 2-3 stopni Celsjusza. To oznacza błoto pośniegowe na ulicach i śliskie drogi.

Natomiast w sobotni poranek będzie jeszcze przymrozek i temperatura będzie się wahała w okolicach -1 stopnia Celsjusza, a w późniejszych godzinach będzie robić się cieplej i możemy się spodziewać nawet 4 stopni na plusie i opadów deszczu.


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości